Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MŚ U-19: Polska para ze zwycięstwem na dobry początek

MŚ U-19: Polska para ze zwycięstwem na dobry początek

fot. archiwum

Szybkim półgodzinnym spotkaniem Polacy rozpoczęli udział w mistrzostwach świata U-19, które rozgrywane są w Portugalii. Duet Mateusz Łysikowski/Tomasz Wierzbicki w pierwszym starciu w grupie B pokonał 2:0 drużynę z Portugalii.

Polacy z gospodarzami turnieju nie mieli najmniejszych problemów. Przeważali w każdym elemencie, a każda kolejna akcja napędzała pozytywnie ich grę. Rywale Jorge/Artur nie potrafili poradzić sobie ze skutecznymi uderzeniami rówieśników z Polski, popełnili przy tym kilka błędów w przyjęciu oraz przede wszystkim w ataku. Biało-czerwoni nie musieli wspinać się na wyżyny swoich możliwości,  by poradzić sobie ze słabo grającymi rywalami. Oczywiście sami też nie ustrzegli się niewielkich błędów, ale to w przebiegu całego meczu nie miało najmniejszego wpływu na wynik.

W swojej grupie młoda polska para (Łysikowski – 17 lat, Wierzbicki – 18 lat) rozegra jeszcze dwa spotkania, ale odbędą się one dopiero jutro. W nich przeciwnikami biało-czerwonych będzie bardzo egzotyczny duet z Saint Lucia, małej wyspy na morzu Karaibskim, oraz para z Wenezueli.

Łysikowski/Wierzbicki POL – Jorge/Artur POR 2:0
(21:12, 21:11)źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved