Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liberman Agamez zamienił Turcję na Koreę Południową

Liberman Agamez zamienił Turcję na Koreę Południową

fot. CEV

Kilka lat temu wyróżniający się siatkarze dążyli do gry we włoskiej Serie A. Teraz spora część światowej klasy zawodników wybiera rosyjski i turecki kierunek, choć coraz popularniejsze stają się także przenosiny do Azji. Tą drogą podążył Liberman Agamez.

Liberman Agamez to jeden z najlepszych atakujących na świecie. Choć zdarzają mu się błędy, to już wielokrotnie udowadniał, że nawet samodzielnie może przechylić szalę zwycięstwa na korzyść zespołu, w którym występuje. O jego sile na własnej skórze boleśnie przekonała się PGE Skra Bełchatów. Kolumbijczyk okazał się jej katem w ostatniej edycji Ligi Mistrzów, kiedy to w meczu rewanżowym wydatnie przyczynił się do wyeliminowania ówczesnego wicemistrza Polski z europejskich pucharów.

Agamez przez ostatnie dziewięć lat bronił barw europejskich klubów. Trzy ostatnie sezony spędził w Arkasie Izmir, z którym sięgnął między innymi po mistrzostwo i Puchar Turcji oraz czwarte miejsce w Lidze Mistrzów. Teraz postanowił przenieść się do Korei Południowej, gdzie występował będzie w zespole Hyundai Capital Skywalkers Cheonan. Drużyna ta jest obecnym wicemistrzem ligi koreańskiej.

Przypomnijmy, że Agamez nie jest jedynym zawodnikiem, który wybrał kurs na Azję. Wcześniej na podobny ruch zdecydowali się także amerykański środkowy – David Lee oraz belgijski przyjmujący – Wout Wijsmans. Ci zawodnicy wybrali ligę chińską i grę dla Pekin Motors.źródło: inf. własna, voleybolextra.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved