Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Czarni Rząśnia w komplecie

Czarni Rząśnia w komplecie

fot. archiwum

Po nieudanym sezonie w Czarnych Rząśnia doszło do sporych przetasowań kadrowych. W zespole pozostało jedynie pięciu zawodników. Roszady nastąpiły także na ławce trenerskiej, bowiem nowym szkoleniowcem Czarnych został Paweł Blomberg.

Czarni Rząśnia w poprzednich rozgrywkach byli jednymi z kandydatów do zajęcia czołowego miejsca w drugiej grupie II ligi mężczyzn. Jednak seria niepowodzeń sprawiła, że rząśnianie sezon zakończyli poza czołową czwórką. To spowodowało, że po zakończeniu sezonu w Czarnych doszło do wielu zmian. Najważniejszą jest roszada na ławce trenerskiej, bowiem Leszka Pałygę zastąpił Paweł Blomberg, który w minionym sezonie wraz z Pronarem Hajnówka dotarł do turnieju półfinałowego II ligi.

Z zawodników, którzy bronili barw Czarnych w poprzednich rozgrywkach, zostało zaledwie pięciu graczy. Są nimi: Bartosz Woźniak i Damian Pilarczyk (przyjmujący), Filip Lipiński oraz Artur Komor (środkowi), a także libero – Damian Mikołajczyk. W zespole pojawiło się aż siedmiu nowych zawodników. Na rozegraniu kibice w Rząśni zobaczą Bartłomieja Matejczyka. Ten doświadczony siatkarz ostatnio grał w Stali AZS PWSZ Nysa, a wcześniej między innymi w Siatkarzu Wieluń. Drugim sypaczem ekipy z województwa łódzkiego został Wojciech Blomberg, który ostatnio był jednym z filarów AKS-u UŁ Łódź. Z Hajnówki do Rząśni, oprócz trenera Blomberga, przenieśli się również Bartłomiej Sikorski (atakujący) oraz Bartosz Kuźnik (środkowy). Poza tym w Czarnych znalazło się miejsce dla dwóch siatkarzy Skry Bełchatów – Bartosza Cedzyńskiego i Michała Koźmińskiego. Dwunastkę uzupełnił Marek Wawrzyniak, który ostatnio bronił barw Kęczanina Kęty.

Przygotowania do nowego sezonu rząśnianie rozpoczną 5 sierpnia. Na początku do drugoligowych rozgrywek będą się przygotowywali na własnych obiektach. Natomiast 19 sierpnia udadzą się na obóz do Zakopanego.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved