Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > „Benek” zostaje w Austrii

„Benek” zostaje w Austrii

fot. archiwum

Robert Szczerbaniuk jak wino. Im starszy, tym lepszy. Z takiego założenia wyszli sternicy wiedeńskiego Aon hotVolleys, którzy w tym sezonie zdecydowali się na przedłużenie umowy o kolejny sezon z  utytułowanym Polakiem.

Trzydziestosześcioletni środkowy podpisał kontrakt na kolejny sezon w hotVolleys Wiedeń. Mimo iż w minionym sezonie wiedeńskiemu klubowi nie udało się zająć miejsca w czołówce tabeli, Szczerbaniuk, który dołączył do drużyny w trakcie rozgrywek, zaprezentował się w lidze austriackiej z bardzo dobrej strony. – Podpisaniem kontraktu z Robertem Szczerbaniukiem zainteresowanych było kilka klubów, jednak ostatecznie zdecydowaliśmy się na ofertę z Wiednia. Kluczową rolę odegrała tutaj odległość do Częstochowy – rodzinnego miasta Roberta – wyjaśnia Jakub Michalak, menadżer zawodnika.

Lata swojej największej świetności popularny „Benek” spędził w takich drużynach jak Mostostal Kędzierzyn-Koźle, Skra Bełchatów czy AZS Częstochowa. Jednak forma środkowego w dalszym ciągu jest wysoka, a sam siatkarz nie myśli o końcu kariery. Wręcz przeciwnie – w tym roku zobaczyć go można także w turniejach siatkówki plażowej, gdzie gra w parze z Kamilem Łyczko i odnosi spore sukcesy. – Cieszę się, że kolejny sezon spędzę w Wiedniu, ponieważ znam już ten klub, jego atmosferę i dobrze mi się współpracuje z tamtejszym trenerem. Wiedeń jest mi też bliski geograficznie, więc mam blisko do domu i rodziny – komentuje swoją decyzję Robert Szczerbaniuk.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved