Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Andrea Anastasi: Wiem, że będzie cieżko

Andrea Anastasi: Wiem, że będzie cieżko

fot. archiwum

W najbliższy weekend oczy wszystkich polskich kibiców skierowane będą na Warnę, gdzie biało-czerwoni z Bułgarami będą walczyć o bilety do Argentyny. - Wiem, że będzie ciężko, ale spróbujemy powalczyć - zapewnia Andrea Anastasi.

Na kolejkę przed końcem fazy grupowej biało-czerwoni zajmują 4. miejsce w grupie A, wciąż zachowując szansę na awans do turnieju głównego Ligi Światowej. Polacy nie tylko muszą pokonać w Warnie Bułgarów, którzy mają o oczko więcej, ale również obserwować rywalizację Brazylijczyków z Amerykanami. Zarówno Andrea Anastasi , jak i Camillo Placi wierzą, że mimo iż Canarinhos zapewniony mają awans do następnej rundy, dwumeczu z reprezentacją USA nie zostawią bez walki. – Długo jestem trenerem, ale przez ten czas nie słyszałem o zespole, który tuż przed najważniejszymi meczami pozwoliłby sobie na relaks. Wierzę, że Brazylijczycy zagrają na 100% swoich możliwości – mówi szkoleniowiec Bułgarów, którzy podobnie jak Polacy liczą na bilety do Argentyny, gdzie rozegrany zostanie turniej finałowy.

Andrea Anastasi w rozmowie z dziennikarzami przyznał, że jego podopieczni nie najlepiej rozpoczęli tegoroczną „światówkę", jednak ze spotkania na spotkanie ich forma rosła, a teraz, podobnie jak Bułgarzy, są o krok od awansu do następnej rundy. – Wiem, że będzie ciężko, ale spróbujemy powalczyć. Mamy świadomość z jak mocnym rywalem przyjdzie nam się zmierzyć, ale zrobimy wszystko, aby to reprezentacja Polski poleciała do Argentyny – tłumaczy Włoch, podkreślając, że Bułgarzy to bardzo perspektywiczna drużyna, jednak on zamiast na rywalu, zamierza się koncentrować przede wszystkim na własnym zespole.

Przypomnijmy, że do Warny Włoch zabrał czternastu zawodników. Obok zawodników powołanych ma mecze z Amerykanami do kadry dołączyli Michał Ruciak oraz Andrzej Wrona.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved