Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Władimir Nikołow: Jestem optymistą

Władimir Nikołow: Jestem optymistą

fot. archiwum

Reprezentacja Bułgarii przed ostatnią kolejką fazy grupowej Ligi Światowej zajmuje trzecie miejsce w gr. A. Podopieczni Camillo Placiego tracą tylko jeden punkt do Francji. Jeśli pokonają w najbliższy weekend Polaków, to mają duże szanse na awans do Final Six.

W miniony weekend Bułgarzy musieli dwukrotnie uznać wyższość Brazylijczyków. Po powrocie do kraju mają za sobą dwa treningi i obecnie przygotowują się do meczów z Polską. Władimir Nikołow, były reprezentant kraju, a obecnie menedżer kadry, przyznał, że po zespole widać zmęczenie.

Gramy w mieście, które dla mnie i siatkarzy starszego pokolenia jest jak drugi dom. Ale dla wielu chłopaków z nowego pokolenia nie znaczy nic szczególnego. Finał powinien wystarczyć jako bodziec – dodał Nikołow.

Gwiazda bułgarskiej siatkówki twierdzi, że już trzy punkty powinny dać reprezentacji awans do Final Six, ale podkreśla, że pewność da pięć oczek.Władimir Nikołow przyznał, że Polska to mocny zespół, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Dodał jednak, że w jego opinii drużynie bułgarskiej gra się łatwiej przeciwko biało-czerwonym niż przeciwko innym rywalom. – Jestem optymistą, jeśli chodzi o wynik. Dobrą grą możemy pokonać Polskę. Mają dobrych atakujących i musimy grać dobrze w obronie. Powinniśmy także poradzić sobie z ich zagrywką – podsumował Nikołow.

źródło: inf. własna, sportal.bg

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved