Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Szwajcarki sparingowymi rywalkami Polek

Szwajcarki sparingowymi rywalkami Polek

fot. archiwum

Już 19 lipca w koszalińskiej hali widowiskowo-sportowej reprezentacja Polski kobiet rozegra spotkanie towarzyskie z zespołem narodowym Szwajcarii. Dla obu drużyn będzie to element przygotowań do wrześniowych mistrzostw Europy.

Początkowo polskie siatkarki miały zagrać z reprezentacją Czech, jednak trener naszych południowych sąsiadek, Carlo Pirsi, ostatecznie zrezygnował z przyjazdu do Koszalina. W kontekście zbliżających się ME jest to całkiem zrozumiałe, bowiem Czeszki będą grupowymi rywalkami biało-czerwonych.

– Na wniosek trenera Pirsiego nasi południowi sąsiedzi nagle zmienili zdanie i występ kadry w naszej hali stanął pod znakiem zapytania – powiedział na łamach „Głosu Koszalińskiego” Łukasz Bednarek, dyrektor hali sportowej w Koszalinie.

Szczęśliwie dla fanów siatkówki z Pomorza zespół Piotra Makowskiego rozegra sparing w miejscowej hali. Rywalkami biało-czerwonych będą podopieczne Svetlany Ilić, czyli zespół narodowy Szwajcarii. One również są w trakcie przygotowań do wrześniowych ME. – Zależało nam na dwumeczu, jednak rywalki zgodziły się na jeden oficjalny mecz – powiedział Maciej Tietianiec, menadżer polskiej reprezentacji.Spotkanie towarzyskie pomiędzy Polską a Szwajcarią odbędzie się 19 lipca (piątek) o godz. 19:00 w hali przy ul. Śniadeckich 4.

źródło: gk24.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved