Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Radomianie zagrają w PlusLidze pod szyldem WKS Czarni

Radomianie zagrają w PlusLidze pod szyldem WKS Czarni

fot. archiwum

W ekipie z Radomia powstała spółka akcyjna. WKS Czarni Radom - pod taką nazwą zostanie zarejestrowana siatkarska spółka, której drużyna występować będzie w rozgrywkach PlusLigi. Wszystko za sprawą otwarcia ligi dla Czarnych i BBTS-u.

Założycielem spółki jest Radomskie Centrum Siatkarskie, ale w składzie rady nadzorczej obok jego przedstawicieli znajdą się również reprezentanci stowarzyszenia Czarni, z którym klub w ostatnich latach ściśle współpracuje. Nowo powstała spółka to całkowicie osobny i nowy podmiot. Nazwa nie jest przypadkowa. – Czarni dzisiaj niewiele mają wspólnego z wojskiem. Uznaliśmy jednak, że umieszczenie przed główną nazwą członu WKS mocno nawiąże do historii i wspaniałych tradycji siatkarskich w naszym mieście – zdradza Janusz Stańczuk.

Prezes klubu nie ukrywa, że to ukłon w stronę kibiców. – Wyciągając nauczkę z przeszłości, chcemy jednoczyć środowisko. Poza tym sondowaliśmy, jak pomysł zostanie przyjęty. I muszę przyznać, że trudno było znaleźć osoby o odmiennym zdaniu – zapewnia Janusz Stańczuk. Spółka nosić będzie nie tylko historyczną nazwę. Zastrzeżony został już herb legendarnego WKS-u.

Rada nadzorcza siatkarskiej spółki liczyć będzie pięć osób. Obok Mariana Szczerka, Pawła Piotrowskiego z RCS-u znajdą się w niej również Marek Romanowski, Leszek Figarski i Janusz Dasiewicz. To nie tylko radomscy biznesmeni, ale i aktywni członkowie stowarzyszenia Czarni Radom. Wiadomo również, że prezesem zarządu zostanie Janusz Stańczuk, pełniący podobną funkcję w Radomskim Centrum Siatkarskim. Klub, na bazie którego została odbudowana PlusLiga, na razie będzie stuprocentowym posiadaczem akcji spółki.źródło: czarni.radom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved