Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Polacy w statystykach LŚ nie świecą przykładem

Polacy w statystykach LŚ nie świecą przykładem

Przed ostatnią serią gier fazy interkontynentalnej Ligi Światowej 2013 reprezentanci Polski nie błyszczą w statystykach indywidualnych. Miejsca w czołówce zajmują tylko Łukasz Żygadło - wśród rozgrywających i Bartosz Kurek - wśród zagrywających.

W zestawieniu najlepszych atakujących prowadzi Włoch Ivan Zaytsev, który w rundzie interkontynentalnej zdobył 215 punktów. 23. pozycję zajmuje Bartosz Kurek, najlepszy z biało-czerwonych. Polski przyjmujący zdobył do tej pory 117 oczek. Co ciekawe, trzeci w klasyfikacji jest Aleksandar Atanasijević. Były gracz PGE Skry Bełchatów zdobył do tej pory równo 200 punktów.

Inny zawodnik, który latem opuścił bełchatowski klub, Wytze Kooistra, jest najskuteczniejszym atakującym. Jego średnia zbić to 59,18 procent. Tutaj najlepszy z biało-czerwonych to Zbigniew Bartman, który zajmuje 21. lokatę (średnia udanych ataków 45,93 procent). Bartosz Kurek jest 27., ze średnią 44,88 procent.

Pośród blokujących pierwszy jest Irańczyk Seyed Mohammad Mousavi, blokujący ze skutecznością 1,29 bloku na set. Marcin Możdżonek, który przez chwilę nawet przewodził zestawieniu, plasuje się na dziewiątej lokacie. Kapitan reprezentacji Polski blokuje ze skutecznością 0,68 bloku na set.Aleksandar Atanasijević jest najlepiej zagrywającym siatkarzem Ligi Światowej. Serb zdobywa w polu serwisu średnio 0,48 punktu w secie. Bartosz Kurek jest czwarty wśród serwujących, Polak – imponujący mocną i regularną zagrywką – zdobywa 0,41 punktu na set.

Najlepiej broniącym zawodnikom przewodzi libero reprezentacji USA, Erik Shoji (3,06 obrony na set). Paweł Zatorski jest ósmy (1,89 obrony na set), Łukasz Żygadło jedenasty (1,78 obrony na set), zaś Krzysztof Ignaczak dwunasty (1,76 obrony na set).

Wśród przyjmujących równych sobie nie ma Earvin Ngapeth, Francuz dogrywający piłkę ze skutecznością 62,30 procent. Polacy są tutaj daleko, Michał Winiarski zajmuje 27. pozycję (39,09 procent), pozostali znaleźli się daleko w zestawieniu.

Lepiej plasuje się Łukasz Żygadło wśród rozgrywających. Polak jest trzeci (8,86 udanego rozegrania na set), pierwszą lokatę zajmuje Koreańczyk z Południa Sun-Soo Han – średnia 9,45 udanego rozegrania na set.

źródło: eurosport.onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved