Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Będzie awantura o Artura Szalpuka?

Będzie awantura o Artura Szalpuka?

fot. Anna Szalpuk

AZS Politechnika Warszawska ogłosił, że nowym zawodnikiem zespołu będzie Artur Szalpuk. - AZS, nie czekając na ustalenia z naszym klubem, podpisał kontrakt z zawodnikiem - mówi wieloletni trener, a obecnie sekretarz MKS MDK Warszawa, Wojciech Góra.

Artur Szalpuk od samego początku był i w dalszym ciągu jest zawodnikiem MKS-u MDK Warszawa – twierdzi Wojciech Góra, sekretarz warszawskiego klubu. – W kwietniu nasz klub zezwolił na jego udział w 2 treningach zespołu AZS-u PW, o co Artur poprosił po rozmowie z trenerem Jakubem Bednarukiem. Treningi te miały podobno pomóc drużynie AZS-u PW w przygotowaniu się do ostatnich spotkań ligowych. Dla dobra warszawskiego zespołu wyraziliśmy zgodę na powyższe. Zdziwiło nas jedynie, że trener Bednaruk rozmawiał najpierw z nieletnim zawodnikiem, natomiast dopiero po zwróconej uwadze – skontaktował się z nami – przyznaje wieloletni trener MKS-u MDK Warszawa.

W maju Artur poprosił o wyrażenie zgody na jego treningi i ewentualną grę w zespole AZS-u PW w sezonie 2013/2014, na zasadzie wypożyczenia, przy jednoczesnej jego dalszej grze w zawodach juniorskich w barwach MKS-u MDK. Wyraziliśmy na powyższe wstępną zgodę, pod warunkiem podpisania przez oba kluby porozumienia w tej sprawie. Dopiero po interwencji zaniepokojonego ojca zawodnika skontaktowała się z nami prezes Jolanta Dolecka. Umówiliśmy się na spotkanie, podczas którego ustaliliśmy, że w drugiej połowie września podpiszemy porozumienie trójstronne uściślające zasady wypożyczenia Artura. W porozumieniu podane zostaną terminy, w których zawodnik będzie do dyspozycji naszego klubu oraz formy zabezpieczenia umowy pod względem formalno-prawnym i finansowym. Dopiero po podpisaniu przez wszystkie strony tego porozumienia zgoda na grę Artura w barwach AZS-u PW może zostać wydana – tłumaczy Wojciech Góra. – Jak się dowiedzieliśmy, nie czekając na podpisanie powyższego porozumienia, AZS PW podpisał kontrakt z zawodnikiem, nie swoim jeszcze, i na stronie internetowej podał, że Artur jest już graczem Politechniki.

Podpisanie kontraktu z zawodnikiem wyraźnie zirytowało działaczy MKS-u MDK Warszawa, którzy zarzucają Politechnice, że chwaląc się współpracą z warszawskimi klubami, tak naprawdę jedynie korzystają z ich efektów szkoleniowych. – Chociaż siedziba AZS-u PW oddalona jest od hali, w której trenujemy, o około 300 metrów, to od lat nie widzieliśmy żadnych przedstawicieli sztabu szkoleniowego i nikt nigdy z nami nie rozmawiał – twierdzi Wojciech Góra.Oba kluby zapewne dojdą do porozumienia we wrześniu i Artur Szalpuk będzie mógł w rozgrywkach juniorów reprezentować barwy MKS-u MDK Warszawa, a w rozgrywkach seniorskich AZS Politechnikę Warszawską. Głos klubu wychowującego młodych siatkarzy warszawskich daje jednak do zrozumienia, że kontakty pomiędzy AZS-em Politechniką Warszawską a innymi klubami mocno odbiegają od wyobrażeń tych drugich.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved