Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka akademicka > Uniwersjada: Drugie grupowe zwycięstwo pary Brzostek/Kołosińska

Uniwersjada: Drugie grupowe zwycięstwo pary Brzostek/Kołosińska

fot. archiwum

Niemiecki duet Isabel Schneider/Teresa Mersmann postawił trudne warunki naszym przedstawicielkom na uniwersjadzie w Kazaniu. Monika Brzostek i Kinga Kołosińska wygrały dopiero po tie-breaku. Tym samym Polki odniosły drugie zwycięstwo w grupie.

Spotkanie rozpoczęło się od walki punkt za punkt. Wyrównana gra toczyła się do stanu po 10, później Niemki narzuciły swój styl. Do tego doszły błędy popełniane przez Polki i duet Schneider/Mersmann szybko objął prowadzenie (15:11), którego nie oddał już do końca, wygrywając 21:15. W drugiej partii Monika Brzostek i Kinga Kołosińska wróciły do gry, jaką prezentowały w Starych Jabłonkach (10:6). Jednak Niemki nie poddały się, grały znakomicie w obronie i Isabel Schneider nie myliła się w ataku, dlatego na tablicy wyników pojawił się remis po 16. Skuteczny blok Kingi Kołosińskiej dał biało-czerwonym dwupunktowe prowadzenie (18:16), którego Polki nie oddały już do końca (21:19).

Tie-break źle rozpoczął się dla Polek, przegrywały już 0:3. Jednak nasze reprezentantki wróciły do swojej dobrej gry i po chwili mieliśmy remis po 4. Od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt, żadna z drużyn nie chciała odpuścić. Przy stanie 14:13 piłkę meczową miały Niemki, jednak błąd popełniła Schneider. Gra toczyła się na przewagi, dopiero skuteczny atak Moniki Brzostek dał Polkom zwycięstwo 19:17 i w całym spotkaniu 2:1.

Brzostek/Kołosińska – Schneider/Mersmann 2:1
(15:21, 21:19, 19:17)źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka akademicka, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved