Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > MKS Dąbrowa Górnicza w komplecie

MKS Dąbrowa Górnicza w komplecie

fot. archiwum

Karuzela transferowa w przypadku Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza dobiegła końca. W szeregach dąbrowskiej drużyny doszło do wielu zmian - z klubem pożegnało się aż osiem zawodniczek, przybyło również kilka cennych perełek.

Nowy skład Tauronu MKS, jednak cele te same – gra o najwyższe trofea. Zespół będzie prowadzony przez trenera Waldemara Kawkę. Wraz z podpisaniem kontraktu z rozgrywającą Anną Kaczmar zakończyła się rekrutacja do dąbrowskiej drużyny i tym samym zamknął się skład Tauronu MKS na nowy sezon 2013/14. W szeregach zespołu dokonało się wiele zmian – z klubem pożegnało się aż osiem siatkarek, jednak władze klubu pozyskały nowe, cenne zawodniczki, które na pewno uzupełnią mocne ogniwo. – Miniony sezon na długo zostanie w naszej pamięci. Udało nam się stworzyć zespół, który pomimo różnych przeciwności rozegrał wspaniałe widowiska i dostarczył nam sporo emocji, jednak jak w większości zespołów, również i u nas następują zmiany, dochodzi do dużych roszad spowodowanych różnymi sytuacjami – tłumaczy Waldemar Kawka, który w nowym sezonie poprowadzi dąbrowską drużynę.

Siatkarki Tauronu MKS aktualnie cieszą się z krótkich wakacji, jednak już niedługo, bo 25 lipca, wystartują z przygotowaniami do nowego sezonu. A czeka ich ciężka praca. – Wiadomo, że teraz będzie nam trochę trudniej, ponieważ drużyna jest nowa i musimy spieszyć się, aby siatkarki się zgrały i rozumiały doskonale zarówno na boisku, jak i poza nim – ocenia dąbrowski szkoleniowiec. Na przełomie sierpnia i września siatkarki Tauronu MKS wybiorą się do Stanów Zjednoczonych, gdzie będą rozgrywać mecze sparingowe z różnymi zespołami akademickimi. – Po powrocie mamy pewne plany odnośnie meczów sparingowych. Będziemy chcieli wziąć udział także w turniejach przedsezonowych. Oprócz wyjazdu do Stanów będziemy trenować u siebie, bo mamy tu doskonałe warunki do pracy – zdradza Kawka. – Mam wielką nadzieję, że zespół, który stworzymy w tym sezonie, będzie waleczny, że będzie dostarczał nam ogromnych emocji i że stanie do walki o najwyższe cele – dodał szkoleniowiec.

Skład MKS-u Dąbrowa Górnicza na sezon 2013/14:
rozgrywające:
Marina Katić
Anna Kaczmaratakujące:
Natalia Guadalupe Brussa
Katarzyna Zaroślińska

środkowe:
Rachael Adams
Eleonora Dziękiewicz
Aleksandra Liniarska

przyjmujące:
Wélissa de Souza Gonzaga Sassa
Elżbieta Skowrońska
Joanna Staniucha-Szczurek
Katarzyna Urban

libero:
Krystyna Strasz

źródło: mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved