Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Kimberly Hill nowym nabytkiem Trefla Sopot

Kimberly Hill nowym nabytkiem Trefla Sopot

fot. archiwum

- Jest młoda i niezwykle utalentowana, a przy wzroście 193 cm zwinna i uniwersalna - zachwala nowy nabytek Atomu Trefla Sopot holenderski szkoleniowiec, Teun Buijs. Kimberly Hill związała się z mistrzem Polski rocznym kontraktem.

Kimberly Hill, powołana do 22-osobowej reprezentacji Stanów Zjednoczonych na tegoroczny cykl World Grand Prix, zasiliła klub mistrza Polski. Jej zasięg w ataku (320cm) i bloku (310cm) oraz parametry są porównywalne z sylwetką i możliwościami genialnej Niemki, Christiane Furst.Mówiąc o tym, że jest uniwersalna, mam na myśli to, że na samym początku występowała jako środkowa. Później przesunięto ją bardziej na skrzydło. W tej chwili w reprezentacji Stanów Zjednoczonych odpowiada zarówno za przyjęcie, jak i atak. Jej akcje z drugiej linii bywają naprawdę spektakularne, a dla naszej drużyny jej blok będzie dodatkowym atutem – przyznaje Teun Buijs.

Choć jej kariera dopiero nabiera rozpędu, selekcjoner reprezentacji USA i legenda siatkówki, Karch Kiraly, nie ma wątpliwości, że 23-letnia siatkarka stanowi wzmocnienie drużyny narodowej. – To zawodniczka bardzo wszechstronna i w tej chwili mogę powiedzieć, że ma ogromne szanse, aby zagrać w ścisłej drużynie podczas cyklu World Grand Prix – stwierdził 3-krotny złoty medalista olimpijski, a obecnie trener drużyny, która trzy razy z rzędu triumfowała w ostatnich edycjach tej prestiżowej imprezy. – Jestem pewny, że Kim jest przyszłością zespołu narodowego. W college’u doskonale wywiązywała się z ról przyjmującej i atakującej, świetnie odnajdując się w atakach z każdej ze stref boiska – przyznał szkoleniowiec.

Hill związała się z Atomem Treflem Sopot rocznym kontraktem. Kibice mistrzyń Polski być może będą mieli okazję zobaczyć w grze nową zawodniczkę już na początku sierpnia i to w meczu przeciwko… Polsce. W brazylijskim Campinas pierwsze mecze World Grand Prix rozegra grupa A złożona z drużyny gospodyń, Rosji, a także Polski i właśnie Stanów Zjednoczonych. Jest zatem prawdopodobne, że Hill dość szybko przywita się pod siatką z jedną, a może nawet z trzema koleżankami z nowej drużyny – Piotr Makowski powołał bowiem do 22-osobowego składu Biało-czerwonych trzy atomówki: Izabelę Bełcik, Justynę Łukasik i Zuzannę Efimienko.źródło: atomtrefl.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved