Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Impel Wrocław wyprowadza się z hali przy Krupniczej

Impel Wrocław wyprowadza się z hali przy Krupniczej

fot. archiwum

Impel Wrocław nie przejmie w zarządzanie hali Orbita. Ale drużyna siatkarek Impelu i tak wyprowadza się z przestarzałego, niefunkcjonalnego obiektu przy ul. Krupniczej. Od nowego sezonu trenować będzie w hali Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 16.

Właściciele siatkarskiego Impelu planowali, że drużyna przeniesie się na stałe do hali Orbita. Siatkarki miały tam rozgrywać nie tylko mecze ligowe czy pucharowe, ale również trenować każdego dnia. W założeniach Orbita miała się stać stałą bazą treningową drużyny.

Dziś już wiadomo, że pomysł upadł, a strony do rozmów szybko nie powrócą. Przedstawiciele władz Wrocławia nie kontynuowali negocjacji, gdyż miasto na razie nie zamierza pozbywać się Orbity, którą zarządza. – Bardzo trudno mi powiedzieć, kiedy moglibyśmy ponownie wrócić do rozmów. Jesteśmy nadal zainteresowani przejęciem hali Orbita w zarządzanie, ale piłeczka jest teraz po stronie miasta. Dlatego czekamy na ruch władz Wrocławia – mówi Jacek Grabowski, prezes zarządu klubu.

Teoretycznie istnieje możliwość, że Impel mógłby nie zarządzać Orbitą, a drużyna trenowałaby w hali. Jednak konieczny byłby remont parkietu. – Podłoga w Orbicie nie nadaje się do odbywania na niej regularnych treningów. Jest zbyt twarda. Już trzy dni z rzędu spędzone na takim parkiecie wystarczą, żeby zawodniczki odczuły to na zdrowiu – tłumaczy Grabowski Druga sprawa to oczywiście sam koszt. Trening w tej hali jest dla nas zbyt drogi – wyjaśnia.W efekcie szefowie Impelu zdecydowali się na krok pośredni. – Postanowiliśmy przenieść się do hali w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 16 przy ul. Wietrznej – mówi prezes Impelu – To duży obiekt, z pełnowymiarowym boiskiem do gry w piłkę ręczną i można tam utworzyć trzy boiska do siatkówki. Zawodniczki i trener będą mieli zapewnione warunki zbliżone do tego, co znajduje się w hali Orbita.

Impel wynajął salę przy ul. Wietrznej od sierpnia do maja przyszłego roku. 5 sierpnia drużyna zaczyna zgrupowanie inaugurujące przygotowania do nowego sezonu. O tym, czy siatkarki zostaną w szkolnej hali na dłużej, dowiemy się po zakończeniu rozgrywek.

* Więcej przeczytasz w serwisie sport.pl
* Autorem tekstu jest Hanna Niełacna

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved