Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Developres Rzeszów z drugą drużyną w II lidze?

Developres Rzeszów z drugą drużyną w II lidze?

fot. archiwum

Po awansie Developresu Rzeszów do I ligi kobiet i połączeniu sił w rozgrywkach młodzieżowych z MKS-em V LO Rzeszów wydawało się, że ze stolicy Podkarpacia zniknie kobieca II liga. Tymczasem jest szansa, by zagrał w niej drugi zespół Developresu.

Siatkarki Developresu wygrały w minionym sezonie rozgrywki w grupie IV drugiej ligi, a później udanie przebrnęły przez turniej półfinałowy i finałowy, by na końcu cieszyć się z awansu na zaplecze ekstraklasy. Być może jednak oprócz emocji na pierwszoligowym poziomie, nadal będzie można w Rzeszowie oglądać zmagania kobiet w II lidze. – Chcemy, by nasz zespół juniorek ogrywał się w rozgrywkach drugoligowych, zbierał doświadczenie, które może zaprocentować później w rozgrywkach juniorskich – mówi Wiesław Kozieł, wiceprezes Developresu.

Klub, który swe mecze rozgrywał w hali IV LO w Rzeszowie, kilka tygodni temu podpisał umowę o współpracy z MKS-em V LO. Dziewczęta z tego liceum z powodzeniem występowały w ostatnich latach w II lidze, w minionym sezonie połączone z jarosławskim zespołem San-Pajda. Teraz ta drużyna przeniosła się do Jarosławia, a MKS miał stawiać znów na szkolenie młodzieży. Przy okazji jednak może zagrać ponownie w II lidze, tym razem jako Developres MKS V LO Rzeszów, czyli pod tą samą nazwą, co drużyna juniorek.

– Skład drugoligowego zespołu stanowiłyby zresztą właśnie juniorki, które za jakiś czas mogłyby wspomóc pierwszy zespół – deklaruje Kozieł.Jaka jest szansa na to, że Developres MKS V LO zagra w II lidze? Furtkę do zgłoszenia się otworzyły władze PZPS, które wobec zamieszania z klubami i ich sytuacją finansową, zaprosiły zespoły do zgłaszania się do rozgrywek. Pierwszeństwo do przyjęcia w poczet drugoligowców będą miały podobno jednak zespoły z północy Polski, gdzie siatkówka na tym poziomie praktycznie zanikła. – Zgłoszenie jednak wysyłamy – zapowiada wiceprezes Kozieł. To, czy zostanie przyjęte, okaże się za kilka dni.

* więcej przeczytasz w serwisie sport.pl


Małgorzata Barszcz, która obecnie przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski kadetek, będzie w nowym sezonie grać w drużynie juniorek Developresu MKS V LO Rzeszów. Niewykluczone, że 16-latka będzie też trenować z pierwszą drużyną, która w minionych rozgrywkach awansowała do I ligi.

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved