Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Bartosz Kurek: Nie przestawajcie!

Bartosz Kurek: Nie przestawajcie!

fot. lubevolley.it

Podczas prezentacji Bartosza Kurka w barwach Lube Stefano Recine wyraził nadzieję, że dzięki zakontraktowaniu Polaka odrodzi się współpraca na linii Lube-Polska. Kurek zaś stwierdził, iż chciałby nawiązać do sukcesów, jakie w Lube osiągnął Świderski.

Oficjalną prezentację Bartosza Kurka w barwach Cucine Lube Banca Marche Macerata rozpoczął rzecznik prasowy mistrzów Włoch z sezonu 2011/2012, dziękując Polskiemu Zespołowi Piłki Siatkowej oraz Andrei Anastasiemu za wyrażenie zgody na zorganizowanie prezentacji w trakcie rozgrywek Ligi Światowej, a także dziękując wszystkim za liczne przybycie. Marco Tentella wytłumaczył też skąd decyzja o tym, że wydarzenie to odbędzie się w Warszawie, a nie we Włoszech. – Uważam, że bardzo ważne jest to, by każdy klub, kontraktując nowego zawodnika, prezentował go nie u siebie, a w ojczystym kraju tego gracza. My chcieliśmy w ten sposób podziękować polskim kibicom za ich miłość do siatkówki, sympatię do Bartosza Kurka – tłumaczył Marco Tentella. – Od momentu podpisania kontraktu z Kurkiem nasza strona internetowa, a także nasze konta na profilach społecznościowych zaczęły być oblegane przez polskich kibiców – kontynuował, dodając, iż entuzjazm, jaki wykazują polscy kibice, to coś, czego Włosi zazdroszczą Polakom, z zaciekawieniem oglądając czy to mecze biało-czerwonych, czy starcia ligowe.

Dyrektor sportowy Lube, Stefano Recine, podziękował nie tylko kibicom, ale i samemu Bartoszowi Kurkowi. – Podczas naszych rozmów zrozumiałem, że łączy nas ten sam cel. Dało mi to ogromną energię na przyszłość – mówił, chwaląc polskich kibiców. – Cieszę się, że mogę być w Polsce, z wami. Cieszę się też z tej przyczyny, że darzycie tak wielką sympatią Bartosza Kurka. To gwiazda klasy światowej, dlatego też jestem bardzo zadowolony, że będę go mieć w swojej drużynie. Pomoże on nam przezwyciężyć nasze niewielkie problemy, z którymi się borykamy. Stefano Recine nie omieszkał wspomnieć o Sebastianie Świderskim, który w latach 2007-2010 bronił barw Lube, oraz o tragicznie zmarłym Arkadiuszu Gołasiu, mającym grać w Maceracie. – Świderski był świetnym graczem i jest fantastyczną osobą, a Kurek ma wszystkie te cechy, które mogą sprawić, że nasza współpraca z Polakami znów będzie układać się pomyślnie – zakończył dyrektor Lube, wyrażając nadzieję, że wspólnie w trakcie sezonu przeżyją wiele wspaniałych chwil.

– Chciałbym bardzo podziękować klubowi, który sam wyszedł z inicjatywą zorganizowania tej prezentacji w Warszawie. Dla mnie jest to fantastyczna sprawa, mam nadzieję, że dla was również. Jestem bardzo dumny z tego, że będę mógł przyczynić się do kontynuacji tej fantastycznej współpracy na linii Lube-Polska – tłumaczył Bartosz Kurek, wyrażając nadzieję, że swoim poziomem dorówna swym wielkim poprzednikom grającym w zespole z Maceraty. – Wierzę, że uda mi się nawiązać do tych wielkich sukcesów, jakie odnosił tam Sebastian Świderski, a także że zarówno ja, jak i klub, będziemy zadowoleni z tej współpracy – kontynuował polski przyjmujący, gorąco zachęcając,do śledzenia meczów, wyników Lube w przyszłym sezonie oraz kibicowania drużynie. – Jesteśmy tu, bo tworzycie fantastyczną atmosferę na meczach. Nie przestawajcie!źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved