Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Martino w Politechnice? Wcześniej były oferty Giby, Gustavo i Ricardo

Martino w Politechnice? Wcześniej były oferty Giby, Gustavo i Ricardo

fot. jastrzebskiwegiel.pl

- Agenci Martino wiedzą, jakim budżetem dysponujemy, dlatego nie spekuluję, czy do nas trafi, czy nie. Nie wiem też, czy dałbym sobie radę z jego trudnym charakterem. To kwestia indywidualna - mówi trener Politechniki Jakub Bednaruk.

W przerwie letniej w składzie warszawskiej Politechniki doszło do dużych zmian. Odeszli podstawowi gracze: Fabian Drzyzga , Grzegorz Szymański , Krzysztof Wierzbowski i Maciej Zajder . Bednaruk buduje nową drużynę w oparciu o reprezentantów Rumunii (Adrian Gontariu ) i Słowacji (Juraj Zatko ) oraz młodych siatkarzy, którzy dopiero zadebiutują w PlusLidze. Akademicy szukają jeszcze przyjmującego. Jednym z kandydatów jest Włoch Matteo Martino , który w zeszłym sezonie był typowany na gwiazdę Jastrzębskiego Węgla, ale zawiódł. To był pierwszy zagraniczny klub Martino. W 2008 roku z reprezentacją Włoch zajął 4. miejsce na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Obecnie warszawski klub negocjuje z agentami 26-letniego przyjmującego. Jaka jest szansa, żeby zagrał w Politechnice?

Podchodzę do tego chłodno – zapewnia Bednaruk. – Mnóstwo osób pytało mnie: Kuba, co ty wyprawiasz? Agencje menedżerskie tak działają. Wysyłają różne oferty zawodników. W poprzednim sezonie dostaliśmy propozycje zatrudnienia Giby, Gustavo i Ricardo. Agenci Martino wiedzą, jakim budżetem dysponujemy, dlatego nie spekuluję, czy do nas trafi, czy nie.

Nie wiem też, czy dałbym sobie radę z jego trudnym charakterem. To kwestia indywidualna. Wcześniej wielcy trenerzy przegrywali z Matteo i wyrzucali go z zespołu. Na pewno jest zawodnikiem, dzięki któremu gralibyśmy lepszą siatkówkę. Wszyscy wiedzą, że jego potencjał jest ogromny – dodaje trener Politechniki, który w zespole będzie miał do dyspozycji Macieja Pawlińskiego , Artura Szalpuka i prawdopodobnie Pawła Siezieniewskiego .* więcej w serwisie sport.pl

 

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved