Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Dorota Wilk: Mam nadzieję, że z uniwersjady przyjedziemy z medalem

Dorota Wilk: Mam nadzieję, że z uniwersjady przyjedziemy z medalem

fot. archiwum

- Na Pucharze Jelcyna to było takie nasze przetarcie - mówi Dorota Wilk, nowa rozgrywająca BKS-u Aluprofu Bielsko-Biała. Dwukrotna mistrzyni Polski opowiada o przenosinach do nowego klubu oraz o aspiracjach przed zbliżającymi się rozgrywkami.

Pierwszym wyzwaniem dla byłej już zawodniczki Atomu Trefla Sopot będzie uniwersjada. Biało-czerwone zainaugurują zmagania dziś wieczorem pojedynkiem ze Stanami Zjednoczonymi. – Na Pucharze Jelcyna to było takie nasze przetarcie. Myślę, że dobrze to wyglądało, choć popełniałyśmy bardzo dużo błędów – mówi o początku sezonu reprezentacyjnego Dorota Wilk.Teraz oglądamy video i wyciągamy wnioski – dodaje.

Rozgrywająca ekipy z Podbeskidzia nie ma jednak wątpliwości, iż dopiero szósta lokata wywalczona na turnieju w Rosji to przysłowiowe pierwsze koty za płoty. – Mam nadzieję, że na uniwersjadzie pójdzie nam lepiej i przyjedziemy z medalem – deklaruje 25-letnia zawodniczka, dla której będzie to drugi start w tego typu zawodach. Podczas uniwersjady w 2011 roku Polki z Dorotą Wilk w składzie zajęły piąte miejsce.

Sezon reprezentacyjny to jedna odsłona medalu. Druga natomiast to rozgrywki ORLEN Ligi, w których była rozgrywająca Atomu Trefla Sopot zagra w barwach ekipy z Podbeskidzia. – Chciałam grać bliżej domu – tłumaczy powody przenosin urodzona w Mielcu wychowanka tamtejszej Stali. – Bielsko ma swoje tradycje, zawsze było w czołówce – dodaje Dorota Wilk.Siatkarka nie ukrywa, iż przeprowadzka do Bielska-Białej jest dla niej sporym wyzwaniem. – Jak się gra z dziewczynami kilka lat, to już się ma to czucie i wiadomo co która lubi. Dla mnie to będą wszystkie nowe dziewczyny, nie grałam z żadną – mówi dwukrotna mistrzyni Polski, podchodząc jednak z optymizmem do zbliżających się rozgrywek. – Mam nadzieję, że będzie dobrze, że ten sezon się uda i będzie jak najlepszy.

* Wypowiedzi pochodzą ze strony siatkowka.bks.bielsko.pl

źródło: bks.bielsko.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved