Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Uniwersjada: Szwajcarzy bez szans w starciu z Polską

Uniwersjada: Szwajcarzy bez szans w starciu z Polską

fot. Tomasz Tadrała

Polska Kadra B, biorąca udział w uniwersjadzie w Kazaniu, odniosła kolejne pewne zwycięstwo - tym razem nad siatkarzami ze Szwajcarii. Wczoraj biało-czerwoni pokonali reprezentację Chin 3:0. Jutro podopieczni Radosława Panasa zmierzą się z Makao.

Wraz z pierwszymi piłkami spotkania nic nie wskazywało na to, że reprezentanci Szwajcarii ulegną Polakom tak łatwo. Oba zespoły mocno weszły w mecz, więc na jego inaugurację wywiązała się walka punkt za punkt. Rywale Polaków mnożyli jednak swoje błędy w zagrywce – pomyłki zaliczyli kolejno: Reto Giger, Marc Walzer i Sebastien Steigmeier. Nic dziwnego więc, że przy tak otrzymywanych od Szwajcarów punktach i własnej dobrej postawie w ataku, siatkarze Radosława Panasa schodzili na pierwszą przerwę techniczną, prowadząc dwoma oczkami (8:6). Od tej pory Polacy systematycznie budowali swoją przewagę. As serwisowy Grzegorza Łomacza oraz skuteczne zagrania Krzysztofa Wierzbowskiego i Grzegorza Boćka spotęgowały prowadzenie Polaków do ośmiu punktów (17:9). Swoją cegiełkę dołożył  również Maciej Zajder i ten set zakończył się pewną wygraną polskich zawodników – 25:17.

Druga odsłona okazała się bliźniaczo podobna do poprzedniej, gdyż aż do pojawienia się na tablicy wyników remisowego stosunku punktów – 9:9, żadna z reprezentacji nie potrafiła wypracować sobie przewagi większej niż jednopunktowa. Do tego momentu Szwajcarzy stawiali Polakom silny opór, a ich liderem, zdobywającym największą ilość oczek, był Sebastien Steigmeier. Jednak gdy biało-czerwoni "złapali wiatr w żagle", obraz gry odmienił się całkowicie. Szwajcarzy nadziali się dwukrotnie na polski blok, a zaraz po tym Karol Kłos posłał asa serwisowego i dominacja podopiecznych Radosława Panasa była wyraźna (12:9). Po polskiej stronie siatki w ataku brylował Grzegorz Bociek, nie pozostawiając rywalom złudzeń. Jego cztery udane ataki, którym partnerowały także skuteczne akcje Kłosa i Zajdera, postawiły na Szwajcarach krzyżyk w tym secie (25:19).

Z początkiem trzeciej partii rywalom biało-czerwonych udało się osiągnąć najwyższe w tym spotkaniu prowadzenie (5:3), głównie za sprawą wspomnianego Sebastiena Steigmeiera, który nie pozostał Polakom dłużny i zasiał ziarno niepewności w ich przyjęciu poprzez posłanie dwóch punktowych zagrywek. To on był zdecydowanym liderem swojego zespołu, a jego koledzy pomagali mu tylko poprzez jednorazowe zdobywanie punktów. Na dobrze dysponowanych przeciwników okazało się to niewystarczające. Kiedy skuteczne zagrania zaliczyli Christoph Haenggi oraz Elias Wetzel, na tablicy wyników wciąż widniał stosunek punktów bardzo niekorzystny dla Szwajcarów (16:12). Polscy zawodnicy odznaczali się wysoką skutecznością, zmieniając otrzymane szanse w kontratakach na dorobek punktowy. Cztery kolejne ataki w wykonaniu Miłosza Hebdy, Wojciecha Żalińskiego oraz Wojciecha Ferensa wbiły szwajcarskim zawodnikom gwóźdź do trumny (25:17).Polska – Szwajcaria 3:0
(25:17, 25:19, 25:17)

Skład reprezentacji Polski:
Polska: Wierzbowski, Włodarczyk, Bociek, Kłos, Łomacz, Zajder, Wojtaszek (libero) oraz Hebda, Żaliński i Ferens

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, siatkówka akademicka

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved