Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ w Starych Jabłonkach: Brouwer i Meeuwsen mistrzami świata

MŚ w Starych Jabłonkach: Brouwer i Meeuwsen mistrzami świata

fot. archiwum

Sprawiając sensację w finale siatkarskich mistrzostw świata, holenderski duet Brouwer/Meeuwsen pokonał faworyzowanych Ricardo/Álvaro Filho. W meczu o brąz wyższość rywali musiał uznać drugi duet z Brazylii, triumfowali bowiem Niemcy - Erdmann/Matysik.

Alexander Brouwer i Robert Meeuwsen przed rozpoczęciem starcia z duetem z Brazylii Álvaro Moraisem Filho i Ricardo Santosem nie tylko nie byli stawiani w roli faworytów, ale nawet skazywani byli na porażkę. Po pokonaniu innej brazylijskiej pary (Alison/Emanuel – przyp. red.) na etapie półfinałów to Canarinhos przymierzani byli do roli mistrzów świata. Wbrew przewidywaniom niemal od początku rywalizacji i na przestrzeni całego meczu utrzymywało się prowadzenie Holendrów. Już w początkowej fazie partii pierwszej Brouwer/ Meeuwsen odskoczyli rywalom na kilka oczek (6:3, 10:7). Czujni Brazylijczycy zniwelowali dystans punktowy, doprowadzając o wyrównania (14:14). Decydujący fragment seta to jeszcze popis gry Brouwera, szans Canarinhos nie uratowały nawet efektywne bloki Ricardo. Także sportowe szczęście było po stronie Holendrów, punktowa zagrywka Brouwera, przy której przewijając się przez taśmę, piłka spadła w boisko bezradnych Brazylijczyków, zakończyła tę część meczu (21:18).

Skuteczność Alexandra Brouwera w polu serwisowym utrzymała się także w odsłonie drugiej (2:0). Przy nie najlepszej dyspozycji Álvaro na boisku dwoił się i troił doświadczony Ricardo, dzięki czemu Brazylijczycy dotrzymywali kroku rywalom. Utrzymująca się do stanu 12:10 rywalizacja punkt za punkt zapowiadała wyrównaną partię, jednak kolejne ataki Meeuwsena odebrały nadzieję rywalom. Przy pięciopunktowej przewadze (15:10) Holendrzy byli niemal nieomylni, pewnie zmierzając do swojego pierwszego w historii mistrzostwa świata. Końcówka partii to jeszcze pomyłki po brazylijskiej stronie siatki przeplatane pojedynczymi skutecznymi blokami oraz efektywne zagrania w ataku Brouwera. Tym samym, pewnie wygrywając 21:16 i w całym meczu 2:0, na najwyższym stopniu podium siatkarskich mistrzostw świata w Starych Jabłonkach stanął duet z Holandii.

Zostaliśmy mistrzami świata, a tak na gorąco trudno jest mi coś w ogóle powiedzieć. To najlepsza rzecz, jaka spotkała mnie w życiu, i nie wiem, kiedy fakt, że jesteśmy najlepsi na świecie, do mnie dotrze. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, spełniliśmy swoje marzenia – mówił tuż po meczu finałowym Alexander Brouwer.Równie szczęśliwy był Robert Meeuwsen:Zdobyć tytuł mistrzowski to wspaniałe uczucie. Przez co najmniej dwa lata będziemy pierwszą parą na świecie. Cieszę się, że kolejne mistrzostwa świata odbędą się u nas, w Holandii. Tam również postaramy się powalczyć o medal, bo obronić tytuł u siebie w domu to byłoby coś.

Do Polski przyjechaliśmy po zwycięstwo, ale drugie miejsce również bardzo nas cieszy – przyznał Alvaro Filho. – Niestety Holendrzy zagrali lepiej i dlatego zasłużenie wygrali. Srebrny medal to wielkie wyróżnienie dla mnie, ponieważ dopiero wkraczam w seniorską siatkówkę, a już zdobyłem tytuł wicemistrza świata. Mam nadzieję, że przez resztę sezonu będziemy grali równie dobrze.

Bardzo chętnie wracam do Starych Jabłonek, bo uwielbiam tutaj grać. Zawsze na Mazurach są wspaniali kibice, którzy nas gorąco dopingują – komplementował Ricardo Santos. Jeśli chodzi o mecz z Holendrami, to spodziewałem się trudnego boju, ale raczej naszej wygranej. Niestety się nie udało, ale srebrny medal mistrzostw świata to też duży sukces.

finał:

Brouwer/Meeuwsen NED [13] – Ricardo/Álvaro Filho BRA [10] 2:0
(21:18, 21:16)

Także tzw. mały finał okazał się szczęśliwy dla duetu z Europy. Niemcy Erdmann/Matysik potrzebowali dwóch partii na pokonanie utytułowanej pary z Brazylii – Alison/Emanuel. Canarinhos mimo ambitnej walki na przestrzeni całego meczu występowali w roli zespołu goniącego wynik. Przewaga niemieckiej pary była jednak zdecydowana, nieco bardziej wyrównany przebieg miała odsłona druga, jednak także w tej części meczu triumf Erdmanna i Matysika nie był zagrożony.

mecz o 3. miejsce:

Erdmann/Matysik GER [8] – Alison/Emanuel BRA [2] 2:0
(21:17, 21:19)

źródło: beachvolleyball.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved