Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Lotos Trefl Gdańsk pożegnał przyjmującego

Lotos Trefl Gdańsk pożegnał przyjmującego

fot. archiwum

- Lepiej dla jego kariery stałoby się, gdyby trafił do klubu, który umożliwi mu występy w meczowej dwunastce - cytuje słowa Piotra Należytego, prezesa Lotosu Trefla Gdańsk, oficjalna strona klubu z Wybrzeża.

Mowa o Rafale Sobańskim, który ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w pierwszoligowym Ślepsku Suwałki. Macierzysty klub zawodnika postanowił skorzystać z możliwości rozwiązania kontraktu po obecnym sezonie.

Sobański w ekipie z Gdańska występował już jako kadet. Barwy Lotosu Trefla reprezentował również w kategorii juniorskiej, a także w Młodej Lidze. W sezonie 2010/2011 dołączył do drużyny seniorów, z którą świętował awans do PlusLigi. W kolejnym sezonie trenował pod okiem Dariusza Luksa, jednak nie miał okazji do zaprezentowania się w meczach najwyższej klasy rozgrywkowej. Sezon 2012/2013 spędził na wypożyczeniu w pierwszoligowym Ślepsku Suwałki.

Analizując potrzeby I zespołu i potencjał młodych zawodników na pozycji przyjmującego, doszliśmy do wniosku, że w najbliższych latach chcemy postawić na innych wychowanków. W drużynie na sezon 2013/2014 mamy już czterech przyjmujących, a wśród nich znajduje się młody zawodnikSławomir Stolc. – Razem ze sztabem szkoleniowym zdecydowaliśmy, że Rafał nie miałby u nas szans na grę. Lepiej dla jego kariery stałoby się, gdyby trafił do klubu, który umożliwi mu występy w meczowej dwunastce. Dziękujemy Rafałowi za tyle sezonów spędzonych w Gdańsku i życzymy powodzenia w nowym klubie – powiedział prezes Lotosu Trefla Gdańsk, Piotr Należyty.źródło: inf. własna, sport.trefl.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved