Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > David Lee podążył śladami Wouta Wijsmansa

David Lee podążył śladami Wouta Wijsmansa

fot. archiwum

Jeden z najlepszych środkowych na świecie, mistrz olimpijski z Pekinu, David Lee postanowił zamienić rosyjską Superligę na ligę chińską. Amerykanin tym samym podążył śladami Wouta Wijsmansa i, podobnie jak on, zagra w Pekin Motors.

David Lee bez wątpienia mieści się w czołówce najlepszych środkowych na świecie. Ostatni sezon spędził w Zenicie Kazań, lecz ze względu na limit obcokrajowców musiał się zadowolić grą jedynie podczas rozgrywek Ligi Mistrzów. To jednak nie przeszkodziło mu otrzymać nagrodę dla najlepszego blokującego turnieju finałowego w Omsku. Trzydziestojednoletni środkowy nie zamierzał jednak dopuścić do powtórzenia sytuacji z ubiegłego roku i od przyszłego sezonu będzie grać w Chinach u boku Wouta Wijsmansa w Pekin Motors.

Przypomnijmy, iż Lee w poprzednich latach bronił barw takich zespołów jak Rennes Volley 35, Halkbank Ankara, Casa Modena, Lokomotiw Nowosybirsk, Kuzbass Kemerowo czy Dynamo Moskwa. Największe klubowe sukcesy osiągnął w moskiewskim teamie, z którym zdobył puchar CEV oraz wicemistrzostwo Rosji, a w minionym sezonie, wraz z Zenitem Kazań, wywalczył brązowy krążek Ligi Mistrzów.

źródło: inf. własna, zenit-kazan.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved