Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Antonin Rouzier przenosi się do Włoch

Antonin Rouzier przenosi się do Włoch

fot. Cezary Makarewicz

Przed kilkoma dniami informowaliśmy, że z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle pożegnał się Antonin Rouzier. Francuski atakujący jednakże długo nie musiał szukać pracodawcy i w przyszłym sezonie z parkietów PlusLigi przeniesie się na boiska włoskiej Serie A.

Antonin Rouzier do zespołu z Kędzierzyna-Koźla trafił w 2011 roku i dość dobrze odnalazł się w polskiej rzeczywistości – w sezonie 2011/2012 został najlepiej punktującym zawodnikiem PlusLigi, a w minionym – najlepszym atakującym Ligi Mistrzów. I choć w tym roku Rouzier wywalczył ze swoją ekipą wicemistrzostwo Polski, to jednak nie miał zbyt dużego udziału w tym sukcesie. Francuz grał falami, a w kluczowych momentach zawodził, wobec czego włodarze ZAKSY nie zdecydowali się na przedłużenie z nim kontraktu.

Francuski atakujący jednak nie pozostał długo bez klubu i już w przyszłym roku zagra w Italii. Jego nowym klubem będzie tegoroczny rywal ZAKSY w półfinale Ligi Mistrzów – Bre Banca Lannutti Cuneo. Rouzier w teamie z Piemontu zajmie miejsce Cwetana Sokołowa, który powrócił z wypożyczenia do Itasu Diatec Trentino.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved