Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Wojciech Włodarczyk: Chcieliśmy dobrze wejść w turniej

Wojciech Włodarczyk: Chcieliśmy dobrze wejść w turniej

fot. Magdalena Bojdo

- Początek meczu był całkiem wyrównany, Chińczykom udało się zagrać kilka dobrych akcji, jednak z czasem to my narzuciliśmy własny rytm i kontrolowaliśmy do końca przebieg spotkania - powiedział po pierwszym meczu na uniwersjadzie Wojciech Włodarczyk.

Bardzo obawialiście się pierwszego meczu z Chińczykami. Jak się okazało, nie taki diabeł straszny, jak go malują i pewnie pokonaliście siatkarzy z Państwa Środka w trzech setach.

Wojciech Włodarczyk: To prawda. Bardzo chcieliśmy dobrze wejść w turniej, a nie mieliśmy żadnych informacji na temat drużyny chińskiej, więc nie wiedzieliśmy, jaki poziom prezentują. Jednak już po rozgrzewce zauważyliśmy, że przeciwnik nie powinien być bardzo wymagający i napięcie troszkę zeszło.

Mecz nie miał większej historii. Chińczycy okazali się mało wymagającym rywalem czy też wy tak mocno przyparliście ich do ściany?Początek meczu był całkiem wyrównany, Chińczykom udało się zagrać kilka dobrych akcji, jednak z czasem to my narzuciliśmy własny rytm i kontrolowaliśmy do końca przebieg spotkania. W takich meczach łatwo jest zgubić koncentrację, więc dodatkowo cieszy to, że do końca udało nam się ją utrzyma. I w drugim, i trzecim secie nie daliśmy już przeciwnikowi żadnej nadziei.

Ta wygrana wczoraj nie była jeszcze taka pewna, bowiem na treningu pojawiła się połowa drużyny.

Niestety, naszą drużynę położyła grypa żołądkowa. Jeszcze wczoraj trenowaliśmy w szóstkę, bo reszta chłopaków leżała albo w pokojach, albo tak jak w przypadku Piotrka Haina – w szpitalu. Na szczęście dzisiaj udało nam się pozbierać i wyjść razem na boisko.

Co było kluczem do zwycięstwa?

Kluczem do zwycięstwa było niepopełnianie błędów. Mimo tego i tak zrobiliśmy ich sporo i myślę, że wynik mógłby być zdecydowanie bardziej okazalszy, gdybyśmy kilku z nich się ustrzegli.

Mieliście wczoraj możliwość oglądania meczu Polaków z Amerykanami?

Kilku z nas oglądało mecz Polaków, kilku mecz Jerzego Janowicza. Jeśli chodzi o spotkanie Ligi Światowej w Katowicach, to na pewno po raz kolejny kibice dostali sporą dawkę emocji i dobrej siatkówki. Pomimo tego, że szanse na awans do finału Ligi Światowej są niewielkie, to hale wciąż się wypełniają i to jest wspaniałe. Mamy nadzieję, że swoja grą w Kazaniu też z czasem ściągniemy rzesze kibiców (śmiech).

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved