Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Uniwersjada: Znakomite otwarcie Polaków

Uniwersjada: Znakomite otwarcie Polaków

fot. archiwum

Bardzo dobrze swoją przygodę z uniwersjadą, która rozpoczęła się w Kazaniu, rozpoczęli zawodnicy Radosława Panasa. Druga reprezentacja Polski w sobotnim meczu wręcz rozbiła Chińczyków. Jutro biało-czerwonych czeka pojedynek ze Szwajcarią.

Pierwszy set spotkania nie zapowiadał, że będzie ono aż tak jednostronne. Już na początku pierwszej partii Chińczycy prowadzili 2:0, ale biało-czerwoni szybko odrobili straty po błędach przeciwników. Przez dłuższą chwilę trwała wymiana ciosów, ale udane akcje Wojciecha Włodarczyka i Karola Kłosa pozwoliły podopiecznym Radosława Panasa odskoczyć na 10:6. Polacy wydawali się rozkręcać z akcji na akcję, sukcesywnie budowali swoją przewagę, popisując się raz po raz udanymi atakami, pomagali także rywale, popełniając błędy (15:8). Po akcjach Macieja Zajdera, Krzysztofa Wierzbowskiego i Wojciecha Włodarczyka było już 18:9 i wydawało się, że wygrana Polaków w tym secie będzie wręcz przygniatająca. Chińczycy jednak poderwali się do gry, odrobili część strat i po ataku Li Chenhao było już tylko 20:16 dla biało-czerwonych. Polacy przy stanie 24:17 mieli piłki setowe, ale dobra postawa Chenhao pozwoliła rywalom obronić dwie z nich. Pomyłka w ataku wspomnianego zawodnika ostatecznie jednak zakończyła tę partię.

Drugiego seta biało-czerwoni rozpoczęli od stanu 6:0, w dużej mierze dzięki dobrej zagrywce Karola Kłosa. Sześciopunktowe prowadzenie utrzymywali oni przez pewien czas, ale akcja Huana Huilonga i pomyłka Grzegorza Boćka pozwoliły rywalom zbliżyć się na 10:6, ale po raz kolejny przy zagrywce Karola Kłosa, który popisał się kolejnymi asami, pojawiła się seria punktów dla Polaków (15:7). Polscy siatkarze grali bardzo pewnie i utrzymywali swoją przewagę, która po akcjach Wojciecha Włodarczyka i Miłosza Hebdy wynosiła już dziewięć punktów (19:10). W samej końcówce udane ataki Wojciecha Włodarczyka i bloki Macieja Zajdera pozwoliły jeszcze powiększyć to prowadzenie (25:13).

Bloki Karola Kłosa oraz ataki Włodarczyka i Wojciecha Żalińskiego pozwoliły podopiecznym Radosława Panasa otworzyć trzeciego seta z prowadzeniem 5:0. Pierwszy punkt dla Chińczyków, którzy z piłki na piłkę wydawali się tracić wiarę w sukces i ochotę do gry, zdobył Wang Yang, Polacy jednak dalej kontynuowali rozbijanie przeciwnika. Po akcjach Włodarczyka i Żalińskiego było już 9:1. Chińczycy byli zupełnie bezradni wobec dobrze grającego rywala, który po akcjach Miłosza Hebdy i Wojciecha Żalińskiego prowadził już 15:4. Kiedy udanie atakowali Żaliński i Kłos, a dodatkowo asem serwisowym popisał się Grzegorz Łomacz, zrobiło się 19:5 i można było zadać sobie pytanie, czy azjatycki zespół przekroczy w tym secie granicę 10 punktów. Udana akcja Macieja Zajdera na 24:8 dała biało-czerwonym piłki meczowe, jednak Chińczycy obronili udanym blokiem dwie z nich, zdobywając ostatecznie równo 10 oczek. Mecz atakiem zakończył Wojciech Żaliński.Polska – Chiny 3:0
(25:19, 25:13, 25:10)

Składy zespołów:

Polska: Łomacz, Bociek, Kłos, Zajder, Włodarczyk, Wierzbowski, Wojtaszek (libero) oraz Hebda, Żaliński i Popik

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, siatkówka akademicka

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved