Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Tony Ciarelli: Atmosfera Spodka jest niesamowita

Tony Ciarelli: Atmosfera Spodka jest niesamowita

fot. archiwum

Pomimo wielkiego zmęczenia i przegranej Amerykańscy siatkarze nie tracą wiary w dalsze sukcesy. Przyjmujący przyjezdnych, Tony Ciarelli, podkreślił niesamowitą atmosferę panującą podczas meczu w katowickim Spodku.

Jak ocenia pan dzisiejsze widowisko i jak grało się całej drużynie tutaj w Spodku?

Tony Ciarelli: – Gram już kilka ładnych lat, a nigdy nie doświadczyłem czegoś tak niesamowitego – wsparcie polskich kibiców było wszechogarniające, prawdziwe sportowe szaleństwo. Nawet nie można było usłyszeć kolegi, który stał koło ciebie i starał ci się coś przekazać, atmosfera w Spodku była wyjątkowa.

Co sądzi pan o samej postawie reprezentacji Stanów Zjednoczonych podczas meczu? Widzieliśmy długie, pięciosetowe widowisko pełne nieoczekiwanych zwrotów akcji.Nie grałem całego spotkania, więc nie jestem za bardzo zmęczony (śmiech), ale koledzy z drużyny, którzy zagrali całe spotkanie, są wykończeni. To był długi mecz, ale mimo przegranej sprawił nam wiele radości. Jest trochę do poprawy, ale liczymy na to, że do spotkania we Wrocławiu uda nam się wyeliminować te proste błędy, przez co obraz gry będzie płynniejszy, a samo spotkanie zakończy się dla nas zwycięsko. Musimy dołożyć kilka dobrych serwisów i przestać przede wszystkim tracić punkty przez zagrywkę – to klucz do sukcesu.

A sukces jest przed wami?

– Zawsze jest trudno przegrywać, ale teraz skupiamy się na kolejnych meczach. Po prostu nie myśli się już o tym, co było – przynajmniej ja wyrzucam z głowy czy to porażki, czy sukcesy przed następnymi sportowymi zmaganiami. Jednak kiedy patrzy się perspektywicznie, trudno jest nie spoglądać na kolejne etapy zmagań. Jeżeli chodzi o Ligę Światową, to w tym sezonie widzimy w niej swoją przyszłość i sukces, ale lepiej nie zapeszać.

*w Katowicach rozmawiała Sara Kalisz (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved