Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ w Starych Jabłonkach już bez Polaków

MŚ w Starych Jabłonkach już bez Polaków

fot. archiwum

To już koniec marzeń Polaków o medalu na  mistrzostwach świata w siatkówce plażowej. W dzisiejszym meczu 1/8 finału Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz przegrali z niemiecką parą Erdmann/Matysik i odpadli z dalszej rywalizacji.

Mecz rozpoczął się od udanego plasu Jakuba Szałankiewicza, jednak dobre ataki Niemców doprowadziły do remisu 2:2. Po skutecznym ataku Szałankiewicza Polacy wyszli na prowadzenie 5:4 i był to ostatni moment w tej partii, kiedy nasi siatkarze mieli przewagę. Od stanu 8:8 Erdmann i Matysik odskoczyli na dwa punkty, potem zwiększyli dystans do trzech oczek (12:9). Polacy mieli problemy ze skutecznością w ataku, natomiast Niemcy praktycznie nie popełniali błędów. Nasi zachodni sąsiedzi mieli pierwszą piłkę setową przy stanie 20:16, ale jej nie wykorzystali. Polacy odrobili część strat i po asie serwisowym Michała Kądzioły było 20:18. Kay Matysik w następnej akcji popisał się skutecznym atakiem i zakończył tego seta wynikiem 21:18.

Druga partia źle zaczęła się dla Polaków, bo Niemcy od razu odskoczyli na trzy punkty (3:0). Pierwszy punkt Szałankiewicz i Kądzioła zdobyli na 4:1 po skutecznym ataku. Niemiecka para znów grała skutecznie, z rzadka popełniając błędy i w rezultacie odskoczyła na pięć punktów (8:3). Nasi siatkarze próbowali gonić wynik, po pomyłce w ataku Jonathana Erdmanna było 8:5. Trzy-, czteropunktowa przewaga utrzymywała się jednak jak zaczarowana, a po ataku Matysika wzrosła do pięciu oczek (18:13). Po zepsutym ataku Polaków Niemcy mieli pierwszą piłkę meczową (20:14), którą obronił w następnej akcji Szałankiewicz, popisując się skutecznym plasem. Na odrabianie strat było już jednak za późno – chwilę później Erdmann skończył swój atak, który dał wygraną w całym meczu i awans do ćwierćfinału.

 



Erdmann/Matysik GER [8] – Kądzioła/Szałankiewicz POL [12] 2:0
(21:18, 21:15)

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved