Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Marcin Możdżonek: Teraz cały czas będzie się grało ciężko

Marcin Możdżonek: Teraz cały czas będzie się grało ciężko

fot. archiwum

Po wczorajszym wyrównanym spotkaniu Polska - USA humory w obu drużynach były mieszane. Marcin Możdżonek dostrzega wady i zalety sportowej postawy swojej drużyny, ale także zapewnia, że teraz trzeba koncentrować się na kolejnym meczu.

Możdżonek zapytany o pierwsze refleksje po spotkaniu podkreślił nierówną grę Polaków. – Mecz nie stał być może na najwyższym poziomie, jeżeli chodzi o aspekt sportowy, ale było w nim mnóstwo emocji, z czego powinni się cieszyć zwłaszcza kibice zgromadzeni w Spodku – mówi kapitan polskiej reprezentacji. Jeżeli chodzi o stopień trudności, jakim było zwycięstwo z Amerykanami, zaznaczył, że w każdym kolejnym meczu Ligi Światowej możemy spodziewać się równie zaciętej rywalizacji, nie tylko dlatego, że trafiliśmy do wyjątkowo silnej grupy. – Może i przyjezdni nie byli znani kibicom, ale my ich bardzo dobrze znamy, mieliśmy ich rozpracowanych i wiemy po prostu, jak grają. Pojedynek był trudny – teraz cały czas będzie nam się grało ciężko, bo na tym etapie zmagań nie ma łatwych przeciwników. Niestety, tak siatkówka poszła do przodu.

Od czasu, kiedy kadrę prowadzi Andrea Anastasi, widać, że jednym z najważniejszych i najskuteczniejszych elementów obrazu gry Polaków jest blok. Na zarzuty dotyczące tego, że według statystyk to Amerykanie byli lepsi w tym aspekcie, kapitan reprezentacji Polski nie krył zdziwienia, ale także podkreślił doskonałą dyspozycję rywali. – Zależy, jak się spojrzy na statystyki – trzeba umieć na nie patrzeć i je czytać. Pewnie jeżeli by się policzyło nasze wybloki czy ataki w aut, które były spowodowane dobrym blokowaniem, ten stosunek by się odwrócił. Nie zmienia to faktu, że w tym elemencie Amerykanie na pewno nie zawodzili – dodał Możdżonek.

Zapytany o receptę na częste nierówności występujące w grze Polaków – odskakiwanie rywalom na kilka punktów, a potem tracenie przewagi przez chwilowy zastój w grze – środkowy biało-czerwonych podkreślił, że takie sytuacje nie są nowością i że zespół ciągle robi wszystko, by takich zdarzeń unikać. – W ubiegłym roku także mieliśmy takie momenty, ale szybko były one zażegnywane. Jakbyśmy wiedzieli, jak je wyeliminować, to byśmy to zrobili, ale na pewno nad tym popracujemy – zapewnia. Kolejnym celem na drodze polskiej drużyny jest Wrocław i niedzielny pojedynek z rywalami zza oceanu. – Teraz myślimy tylko o jednym – mamy kolejny mecz z Amerykanami i nie będziemy myśleli, że mamy wygrać za trzy punkty. Podejdziemy do niego tak jak dzisiaj; musimy wykazać się w każdej kolejnej akcji, każdym secie i w ten sposób wygrać mecz – podkreślił siatkarz.* w Katowicach wysłuchała Sara Kalisz (Strefa Siatkówki)

 

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved