Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kamil Kacprzak zagra we Francji

Kamil Kacprzak zagra we Francji

fot. Paulina Michalak

Kamil Kacprzak po raz kolejny żegna się z polską ligą. Po dwóch sezonach spędzonych na zapleczu PlusLigi dwudziestodziewięcioletni przyjmujący po raz kolejny zdecydował się wyjechać z kraju. Po Emiratach Arabskich i Niemczech, tym razem wybrał Francję.

Kamil Kacprzak najbliższy sezon spędzi we Francji, gdzie będzie bronił barw występującego w PRO B Plessis Robinson Volley Ball. Informację o transferze siatkarza potwierdził szef agencji VolleyPro i menadżer zawodnika, Jakub Michalak, podkreślając, że poza Francuzami wychowankiem Bzury Ozorków były zainteresowane również inne zespoły. – Kamil wybrał Plessis Robinson Volley Ball spośród kilku innych zagranicznych opcji. Cieszy mnie to, ponieważ liga francuska daje duże możliwości dla indywidualnego rozwoju Kamila – tłumaczy w rozmowie ze Strefą Siatkówki Michalak. Podobnego zdania jest sam zainteresowany. – Jestem bardzo zadowolony, że następny sezon będę mógł spędzić we Francji. Mam nadzieję, że zadomowię się tam na dłużej i przede wszystkim będę mieć okazję pokazać swoje możliwości oraz elementy sztuki siatkarskiej rodem z Polski – dodaje Kamil Kacprzak, dla którego przystanek w Plessis Robinson będzie trzecią po grze w Al Ain Dubaj i evivo Düren zagraniczną wyprawą.

Plessis Robinson Volley Ball to drużyna o stosunkowo krótkiej historii. W sezonie 2009/2010 wywalczyła awans na zaplecze francuskiej ekstraklasy. W tym roku zespół uplasował się na 12. miejscu w tabeli. Sternicy klubu wierzą, że Polak, który występował m.in. w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, Stali Nysa czy Camperze Wyszków wniesie sporo świeżości i przede wszystkim pomoże poprawić wynik drużyny z poprzedniego sezonu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved