Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Kolejni siatkarze dołączyli do Victorii Wałbrzych

Kolejni siatkarze dołączyli do Victorii Wałbrzych

fot. archiwum

Krystalizuje się skład ekipy z Wałbrzycha. Tomasz Walendzik oraz Łukasz Kaczmarek od przyszłego sezonu będą reprezentować barwy Victorii. Działacze nie wykluczają dalszych wzmocnień i prawdopodobnie nawiążą współpracę z Jastrzębskim Węglem.

W tej chwili kadra Victorii liczy jedenastu zawodników. Ostatnio do składu dołączyło dwóch siatkarzy – rozgrywający Tomasz Walendzik oraz przyjmujący Łukasz Kaczmarek.

Walendzik ostatni sezon spędził w barwach AZS-u UAM Poznań, występował z nim na zapleczu PlusLigi. Jednak po spadku akademików do drugiej ligi zdecydował się opuścić zespół ze stolicy Wielkopolski. Drugim siatkarzem, który zasilił drużynę prowadzoną przez Krzysztofa Janczaka, jest Łukasz Kaczmarek. 19-letni przyjmujący do Wałbrzycha przenosi się wprost z… plaży. Do tej pory mierzący 202 centymetry zawodnik swoje największe sukcesy święcił właśnie na piasku. W 2012 roku Kaczmarek został wicemistrzem świata do lat 19 oraz mistrzem Polski juniorów w siatkówce plażowej. Victoria Wałbrzych będzie jego pierwszym klubem w siatkówce halowej.

Niewykluczone, że szeregi ekipy z Dolnego Śląska zasili jeszcze dwóch zawodników z Jastrzębskiego Węgla. W składzie pozostało jedno wolne miejsce dla przyjmującego. Klub poszukuje zawodnika na tę pozycję, nie padają jednak żadne konkretne nazwiska. Działacze enigmatycznie zapowiadają, że może być to gracz, który występował w pierwszej lidze, a może nawet z przeszłością w ekstraklasie. Włodarze drugoligowego klubu mają udać się do Jastrzębia, aby nawiązać współpracę z trzecią ekipą poprzedniego sezonu PlusLigi. Efektem ma być przybycie do Wałbrzycha zawodników z Jastrzębskiego Węgla.Podopieczni Krzysztofa Janczaka przygotowania do nowego sezonu rozpoczną pierwszego sierpnia. Dziesięć dni później siatkarze Victorii wyjadą na obóz w okolice Karpacza. Do tej chwili kontrakty z wałbrzyskim zespołem podpisali: Igor Kozłowski, Łukasz Karpiewski, Dawid Migdalski, Arkadiusz Olczyk, Jakub Paszek, Paweł Olszewski, Tomasz Walendzik, Łukasz Kaczmarek, Grzegorz Kukla, Michał Tomiłowicz, Jarosław Pizuński.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved