Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kolejni Argentyńczycy trafią nad Wisłę

Kolejni Argentyńczycy trafią nad Wisłę

fot. archiwum

Wiele na to wskazuje, że argentyńska kolonia w PlusLidze poszerzy się o kolejnych zawodników. W najbliższych dniach nad Wisłą mogą zakontraktować kolejnych siatkarzy z Ameryki Południowej. W PlusLidze może zagrać nawet siedmiu Argentyńczyków.

W polskiej ekstraklasie wyścig zbrojeń trwa w najlepsze. Kluby PlusLigi składy na najbliższy sezon mają już prawie dopięte, jednak nie ma tygodnia, w którym prasa nie doniosłaby o kolejnych transferach. Wzmocnień poszukują zespoły, które poszerzyły siatkarską elitę, czyli Czarni Radom i BBTS Bielsko-Biała. Za nowymi nazwiskami rozglądają się również w Warszawie, Kielcach i Bydgoszczy. Tymczasem, jak dowiedziała się Strefa Siatkówki, nad Wisłę niemal na pewno trafi dwóch Argentyńczyków, Bruno Romanutti oraz Cristian Poglajen. Informację o toczonych rozmowach potwierdził prowadzący interesy zawodników w Polsce Radosław Rybak. – To prawda. Zarówno Brunem, jak i Cristianem żywo zainteresowane są kluby z PlusLigi. Z wiadomych względów nie mogę zdradzić z kim toczymy negocjacje, ale pragnę państwa zapewnić, że wszystko idzie w dobrym kierunku i są bardzo duże szanse, że tych dwóch bardzo perspektywicznych siatkarzy zobaczymy w przyszłym sezonie w naszej lidze – powiedział w rozmowie z naszym serwisem Rybak.

Warto podkreślić, że Romanutti to siatkarz, który z bardzo dobrej strony zaprezentował się w meczach Ligi Światowej w Bydgoszczy i w Gdańsku, będąc najlepiej punktującym zespołu Javiera Webera. – Myślę, że postawa Romanuttiego i Poglajena w „światówce” jest ich najlepszą wizytówką. Prezesi PlusLigi na własne oczy mogli przekonać się o wartości tych chłopaków – tłumaczy menadżer Argentyńczyków, których pozyskaniem zainteresowane są również kluby włoskiej Serie A. – Prawdą jest, że obaj siatkarze otrzymali również propozycję gry we Włoszech, ale stwierdzili, że bardziej atrakcyjna jest dla nich gra w PlusLidze. To najlepiej świadczy o prestiżu naszych rozgrywek – dodaje Radosław Rybak, prowadzący również interesy Federico Pereyry, którym interesowała się Delecta, a który ostatecznie zagra w Belgii. – Wierzę, że jeżeli wszystko pójdzie dobrze, już wkrótce będziemy mogli mówić o argentyńskiej kolonii w Polsce – śmieje się menadżer zapytany o możliwość sprowadzenia do PlusLigi Pablo Crera i Sebastiana Sole. – Nie potwierdzam, nie zaprzeczam – wszystko jest możliwe – tajemniczo kończy rozmowę Radosław Rybak.

Przypomnijmy, że już wcześniej kontrakty w Polsce podpisało trzech Argentyńczyków. Szeregi Skry Bełchatów zasilili Nicolas Uriarte i Facundo Conte, zaś w AZS-ie Olsztyn występował będzie Pablo Bengolea.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved