Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Bartłomiej Lemański: Nasze morale wzrosło

Bartłomiej Lemański: Nasze morale wzrosło

fot. FIVB

Reprezentacja Polski kadetów pokonała w meczu 1/8 finału zespół z Turcji 3:1. Jednak nie był to dla niej mecz najłatwiejszy. - Na pewno po tym spotkaniu nasze morale wzrosło. Ale również dostaliśmy niezłą lekcję na przyszłość - przyznał Bartłomiej Lemański.

Biało-czerwoni już na początku pierwszego seta przegrywali 1:5 i musieli gonić wynik. – Po serii naszych zwycięstw w grupie podeszliśmy do tego meczu zbyt łagodnie. Już przed meczem byliśmy pewni wygranej i to był nasz błąd – przyznał środkowy naszej kadry Bartłomiej Lemański. – Pomimo wielu problemów, w dwóch pierwszych setach udało nam się zwyciężyć. Niestety w trzecim secie nasza gra się posypała.

Polacy w trzeciej odsłonie dyktowali warunki gry do samej końcówki partii. Prowadzili 8:3, 16:12 i 24:22. Nie wykorzystali dwóch piłek meczowych, które mieli w górze. To się zemściło i przegrali 25:27. – No właśnie. Zwycięstwo mieliśmy praktycznie w kieszeni i chyba ta pewność wygranej nas zgubiła. Wygrywaliśmy 2:0 w setach i 24:22. Chyba każdy z nas chciał po prostu ten mecz dograć, nasza koncentracja zmalała. Nie powinniśmy tego przegrać – powiedział Lemański.

W czwartym secie rywale kontynuowali dobrą passę i szybko objęli prowadzenie, które utrzymali do stanu 21:24. W tym momencie (w ostatniej chwili, bo sędzia chciał już puszczać kolejną akcję) w polu serwisowym Piotra Badurę zmienił Bartłomiej Lemański. Dobre zagrywki środkowego oraz świetny blok drużyny i Polacy zwyciężyli 26:24. – Moim zadaniem było jak najbardziej utrudnić przyjęcie przeciwnikowi i to na szczęście mi się udało. Przyznam, że gdy wchodzi się na boisko w takim momencie, to pojawia się stres i drżą ręce. Starałem się jak najlepiej wykonać powierzone mi zadanie i jestem zadowolony, że udało mi się bez błędu wytrwać do końca.Bartłomiej Lemański przyznaje, że takie mecze jak wczorajszy działają bardzo motywująco i podbudowują drużynę. – Na pewno po tym spotkaniu nasze morale wzrosło. Ale również dostaliśmy niezłą lekcję na przyszłość. Jestem przekonany, że teraz do każdego meczu będziemy podchodzić bardziej skoncentrowali, będziemy walczyć do samego końca, a ze zwycięstwa będziemy się cieszyć dopiero po ostatnim gwizdku. Mam nadzieję, że ten turniej zakończymy z medalem.

Rywalem Polaków w ćwierćfinale będą Francuzi. – Reprezentację Francji widzieliśmy podczas mistrzostw Europy. Wydaje się, że prezentują bardzo poukładaną siatkówkę. Nie było nam dane z nimi grać, więc trudno mi na razie coś więcej o nich powiedzieć. Wierzę, że i to spotkanie zakończy się na naszą korzyść. Ich grę będziemy rozpracowywać na dzisiejszej odprawie. Do tej pory trenerzy bardzo dobrze i szczegółowo przygotowują nas do każdego meczu. Wiem, że tak samo będzie i tym razem i zespół z Francji niczym nas nie zaskoczy – zakończył Bartłomiej Lemański.

*Autorką tekstu jest Karolina Szewczyk

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved