Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Wojciech Ulatowski: To ogromne przedsięwzięcie logistyczne

Wojciech Ulatowski: To ogromne przedsięwzięcie logistyczne

fot. archiwum

57 drużyn ligowych i 28 turniejów siatkówki plażowej - to dorobek Projektu Plażówka 2013 oraz Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. - Dzięki nam rozpoczęła się nowa era plażówki - twierdzi w rozmowie z "Dziennikiem Łódzkim" Wojciech Ulatowski.

Patrząc na poprzednie lata rozgrywek siatkówki plażowej, spodziewaliśmy się, że drużyn będzie przybywać. Nie przewidzieliśmy jednak, że w tak ogromnym tempie – podkreśla Wojciech Ulatowski.Od czasu kiedy organizacją zajął się Klub Sympatyków Piłki Siatkowej, rozpoczęła się nowa era i jakość w sposobie promocji tej dyscypliny sportu w naszym mieście (w Łodzi – przyp. red.). Nasza praca przyniosła nadspodziewane efekty. W tegorocznych turniejach startuje średnio ponad 50 męskich drużyn, rekord to 60, i blisko 40 żeńskich – zaznacza w rozmowie z "Dziennikiem Łódzkim".

Organizator Projektu Plażówka 2013 oraz Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki przyznaje, że pomysł spotyka się z zainteresowaniem i dzięki pomocy sponsorów nadal może się rozwijać. – Przy organizacji turniejów w miarę posiadanych środków wspiera nas Wydział Sportu Urzędu Miasta Łodzi i Społeczna Akademia Nauk oraz kilku stałych prywatnych sponsorów – sympatyków siatkówki. Zawsze możemy też liczyć na pomoc Rady Osiedla Janów-Olechów, RSM Bawełna oraz Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 205 w Łodzi – zaznacza Wojciech Ulatowski. – Organizacyjnie wspiera nas Pani Poseł Małgorzata Niemczyk, która objęła także patronat honorowy nad projektem – dodaje.

W rozmowie z "Dziennikiem Łódzkim" Ulatowski zwraca jednocześnie uwagę na to, jakim wyzwaniem jest organizacja nie tylko rozgrywek halowych, ale i zawodów na piasku. – Przygotowanie zarówno turniejów siatkówki plażowej, jak i rozgrywek Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki to nie tylko moja praca, ale też wielu osób, którym należą się słowa uznania. To przede wszystkim dzięki pomocy pana Jarosława Skury i pana Kamila Ignatowskiego organizacja rozgrywek amatorskich w Łodzi stoi na tak wysokim poziomie – przekonuje Wojciech Ulatowski. – W ubiegłym sezonie startowało 57 drużyn (w tym 14 żeńskich). Jest to ogromne przedsięwzięcie logistyczne, ale jeżeli w dalszym ciągu będę mógł liczyć na pomoc naszych sympatyków i przyjaciół, to jestem spokojny o przyszłość siatkówki amatorskiej w naszym mieście – kończy rozmowę z "Dziennikiem Łódzkim".źródło: Dziennik Łódzki, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved