Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Wiesław Popik przed uniwersjadą: Chcemy awansować do czwórki

Wiesław Popik przed uniwersjadą: Chcemy awansować do czwórki

fot. archiwum

Siatkarki reprezentacji Polski wyleciały do Kazania, gdzie będą walczyć w letniej uniwersjadzie. Aspiracji do gry o czołowe lokaty nie kryje trener biało-czerwonych. - W strefie medalowej wszystko jest możliwe - uważa Wiesław Popik.

Wystąpi ten sam zespół, który grał pod koniec czerwca w Pucharze Jelcyna w Jekaterynburgu. Był to nasz jedyny sprawdzian przed uniwersjadą. Wcześniej mieliśmy cztery tygodnie przygotowań. W poniedziałek wróciliśmy do kraju i po dwóch dniach treningów w Szczyrku znowu lecimy do Rosji – mówi trener Polski, Wiesław Popik.

Jak podkreśla polski szkoleniowiec, "zespół ma możliwości i chce walczyć o wysokie cele." – Na pewno ustępowaliśmy fizycznie Dominikanie, a technicznie Japonii. Wiele zawodniczek po raz pierwszy zetknęło się ze stylem azjatyckim – mówi Wiesław Popik.

Przed rozpoczęciem uniwersjady polskie siatkarki mają zaplanowany mecz z Japonią (6 lipca). Pierwsze spotkaniu w turnieju zagrają dwa dni później z USA. 9 lipca czeka ich spotkanie z Rosją, a 10 lipca z Czechami.Gospodynie wystąpią pierwszym, reprezentacyjnym składem. Uniwersjada jest traktowana w Rosji bardzo prestiżowo. W Jekaterynburgu Rosjanki zwyciężyły. Grały zupełnie inaczej, niż nas do tego przyzwyczaiły. Drużyna miała dobre przyjęcie, prezentowała szybką siatkówkę – dodaje trener Popik.

Wiesław Popik podkreśla, że do Kazania udał się zespół ambitny, który chciał dużo pracować i w którym panuje dobra atmosfera. – Na pewno mamy swoje sportowe cele. Chcemy awansować do czwórki, a w strefie medalowej wszystko jest możliwe – zakończył polski szkoleniowiec.

Skład reprezentacji Polski na letnią uniwersjadę: Dorota Wilk, Marta Szymańska, Agata Durajczyk, Dorota Medyńska, Justyna Łukasik, Aleksandra Sikorska, Justyna Raczyńska, Tamara Kaliszuk, Anna Grejman, Natalia Kurnikowska, Ewa Śliwińska, Katarzyna Połeć.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved