Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Paweł Papke: Wynik osiągnięty we wrześniu jest ważniejszy

Paweł Papke: Wynik osiągnięty we wrześniu jest ważniejszy

fot. archiwum

Mimo czterech porażek w Lidze Światowej, biało-czerwoni nadal mają szansę na awans do Final Six. - Do każdego turnieju trzeba podchodzić z nastawieniem na zwycięstwo - twierdzi w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim" Paweł Papke.

Pięciokrotny mistrz Polski uważa, że głównymi mankamentami podopiecznych Andrei Anastasiego są błędy na zagrywce i w bloku. – Chłopaki nie serwują dobrze. No może oprócz meczów z Argentyną, ale przecież patrzymy na reprezentację przez pryzmat przegranych spotkań z Brazylią i Francją. Do tego dochodzą jeszcze problemy z blokiem – podkreśla w rozmowie z „Dziennikiem Bałtyckim” Paweł Papke.

Teraz mamy cztery bardzo ważne mecze z rywalami, którzy też walczą o awans do turnieju finałowego. Jeden mecz, tak jak my to mówimy, na remis, czyli na tie-break, powoduje to, że są poza pierwszą dwójką – zwraca uwagę na trudną sytuację biało-czerwonych były reprezentant Polski.

W zeszłym roku po triumfie w Lidze Światowej przyszedł zaledwie ćwierćfinał na igrzyskach olimpijskich. Obecny Poseł na Sejm RP ucieka od porównań z poprzedniego sezonu do zbliżających się we wrześniu mistrzostw Europy. – To były trochę inne warunki. Chłopaki mieli w ubiegłym roku tylko trzy tygodnie przerwy i nie można było zbudować tej tak zwanej drugiej formy. W tym roku do mistrzostw Europy po Lidze Światowej będzie aż 70 dni. To zupełnie inna bajka – przekonuje Paweł Papke. – Dla nas, jako Polskiego Związku Piłki Siatkowej, i kibiców ważniejsze są mistrzostwa, które odbędą się po części w Polsce. Wynik osiągnięty przez siatkarzy we wrześniu jest po prostu ważniejszy i mam nadzieję, że cała drużyna zdaje sobie z tego sprawę. Oczekujemy medalu. To jest z naszej strony jasna deklaracja – mówi otwarcie 36-latek.źródło: Dziennik Bałtycki, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved