Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MŚ w Starych Jabłonkach: Kołosińska/Brzostek znów zwycięskie

MŚ w Starych Jabłonkach: Kołosińska/Brzostek znów zwycięskie

fot. archiwum

Monika Brzostek i Kinga Kołosińska pokonały w 1/16 finału holenderski duet Bloem/Kadijk i awansowały do najlepszej szesnastki mistrzostw świata w Starych Jabłonkach. Polki górowały nad przeciwniczkami od początku do końca i wygrały zasłużenie.

Pierwszy punkt padł łupem duetu holenderskiego. W odpowiedzi udanie zaatakowała Monika Brzostek, a asem serwisowym popisała się Kinga Kołosińska. Polki wyszły na trzypunktowe prowadzenie, lecz rywalki szybko odrobiły straty. W połowie seta przewaga biało-czerwonych ponownie zwiększyła się i przy stanie 10:6 o czas poprosiły Holenderki. To wybiło nieco z rytmu nasze reprezentantki, bowiem chwilę potem, na przerwie technicznej, duet Kołosińska/Brzostek prowadził 11:10. Dalsza faza tej partii była bardzo wyrównana. W końcówce więcej zimnej krwi zachowały jednak Polki i wygrały 21:18.

Początek drugiej odsłony miał wyrównany przebieg. Po bloku Kołosińskiej biało-czerwone wyszły na prowadzenie 4:2, a później powiększyły jeszcze przewagę. Kolejny atak polskiej atakującej i błąd przeciwniczek sprawiły, że tablica wskazywała wynik 12:8. "Pomarańczowe" jeszcze przed przerwą techniczną poprosiły o czas. Tym razem nie przyniosło to zamierzonego rezultatu. Wręcz przeciwnie – Polki grały jak w transie i jeszcze powiększały nadwyżkę (16:10, 17:11). Zagrywka w linię Kingi Kołosińskiej załamała rywalki, które nie zdołały się już pozbierać. W rezultacie polska ekipa zwyciężyła 21:13, w całym meczu 2:0 i awansowała do czołowej szesnastki mistrzostw świata.

Kolosińska/Brzostek POL [1] – Bloem/Kadijk R. NED [46] 2:0
(21:18, 21:13)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved