Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Kadra B: Operację „Kazań” czas zacząć

Kadra B: Operację „Kazań” czas zacząć

fot. archiwum

Wczoraj wieczorem zakończyło się ostatnie zgrupowanie reprezentacji Polski przed uniwersjadą. Przez ostatnie dni podopieczni Radosława Panasa trenowali na warszawskiej Arenie Ursynów. Przed południem biało-czerwoni odlecą w kierunku Kazania.

Siatkarze Radosława Panasa przed odlotem do Kazania, gdzie za kilka dni rozpoczyna się letnia uniwersjada, przeszli ostatni trening. Reprezentacja Polski przez ostatnie trzy dni przygotowywała się w Arenie Ursynów, obiekcie, w którym na co dzień gra AZS Politechnika Warszawska. Po ostatnich zajęciach siatkarze zostali zaproszeni na uroczystą kolację, a dzisiaj przed południem z Okęcia odlecą w kierunku Kazania. – Czeka nas kilka godzin lotu z międzylądowaniem w Moskwie – tłumaczy drugi trener kadry, Dominik Kwapisiewicz.Na szczęście humory w drużynie dopisują, dlatego liczymy, że podróż szybko nam zleci. Na miejscu powinniśmy być po osiemnastej – dodaje.

Kwapisiewicz podkreśla, że wszystkim w zespole przyświeca jeden cel. – Nie chcielibyśmy zapeszać, ale marzy nam się medal. Nieważne jakiego koloru, ale medal! Drużyna sama odpowiednio się zmotywowała, chłopcy mają świadomość, że lecą osiągnąć konkretny wynik, a nie tylko miło spędzić czas na rosyjskim podwórku – mówi w rozmowie ze Strefą Siatkówki asystent Radosława Panasa. Trener kadry B zwraca uwagę, iż wiele będzie zależało od meczu otwarcia, w którym biało-czerwoni zmierzą się z reprezentacją Chin. – Mamy bardzo mocną grupę, dlatego zależy nam na tym, aby dobrze rozpocząć turniej w Kazaniu. Zarówno Chińczycy, jak i Brazylijczycy, z którymi gramy ostatni mecz grupowy, to wymagający rywale. Kluczowy może okazać się mecz otwarcia. To on może przesądzić, czy i z którego miejsca awansujemy do następnej rundy – tłumaczy Dominik Kwapisiewicz.

Do Kazania Radosław Panas zabrał dwunastu zawodników, z czego dziesięciu występowało w minionym sezonie na parkietach PlusLigi. Co ciekawe, biało-czerwoni jadą na uniwersjadę z jednym nominalnym atakującym, byłym zawodnikiem AZS-u Częstochowa, Grzegorzem Boćkiem.Drugim zawodnikiem grającym po przekątnej z rozgrywającym będzie Wojtek Żaliński, jednak w tym przypadku mamy możliwość przestawienia go jeszcze na przyjęcie – wyjaśnia asystent. Jedynym przedstawicielem pierwszoligowców w gronie kadrowiczów będzie nowy nabytek Kęczanina Kęty, Kacper Popik. Żeńska reprezentacja Polski do Kazania dojedzie dwa dni później.Reprezentacja Polski na Uniwersjadę w Kazaniu:

rozgrywający:
Grzegorz Łomacz (Lotos Trefl Gdańsk)
Kacper Popik (Energetyk Jaworzno)

przyjmujący:
Miłosz Hebda (AZS Częstochowa)
Wojciech Ferens (Indykpol AZS Olsztyn)
Krzysztof Wierzbowski (AZS Politechnika Warszawska)
Wojciech Włodarczyk (Posojilnica AICH/DOB – AUT)

środkowi:
Piotr Hain (Indykpol AZS Olsztyn)
Karol Kłos (Skra Bełchatów)
Maciej Zajder (AZS Politechnika Warszawska)

atakujący:
Grzegorz Bociek (AZS Częstochowa)
Wojciech Żaliński (Lotos Trefl Gdańsk)

libero:
Damian Wojtaszek (Jastrzębski Węgiel)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved