Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dawid Gunia wzmocnił środek warszawskiego bloku

Dawid Gunia wzmocnił środek warszawskiego bloku

fot. Tomasz Tadrała

Po zakontraktowaniu Adriana Gontariu, Artura Szalpuka czy Juraja Zatko działacze warszawskiej Politechniki zdecydowali się wzmocnić środek siatki. Nowym siatkarzem na tej pozycji będzie Dawid Gunia, który w minionym sezonie grał w AZS-ie Olsztyn.

Urodzony w 1987 roku w Raciborzu Dawid Gunia swoją karierę rozpoczynał w miejscowym zespole – AZS-ie Rafako Racibórz. Gunia jest absolwentem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale, a w swojej karierze reprezentował barwy takich klubów, jak Resovia Rzeszów, AZS Częstochowa czy AZS Olsztyn. Teraz 26-letni siatkarz swoją karierę będzie kontynuował w stolicy. Gunia podpisał z AZS-em Politechniką Warszawską roczny kontrakt.

Rywalami Dawida Gunii do miejsca w pierwszym składzie będą niezwykle doświadczony Marcin Nowak, młody Przemysław Smoliński oraz nowy nabytek AZS-u – Mateusz Sacharewicz.To solidny środkowy. Zawsze na pierwszym miejscu stawia dobro drużyny, a jego chęć do ciężkiej pracy jest już w Polsce znana – chwalił swojego nowego podopiecznego trener Jakub Bednaruk.Każdy ze szkoleniowców, który pracował z Dawidem, bardzo dobrze się o nim wypowiada. Mogę więc optymistycznie patrzeć w przyszłość – zakończył.

Zakontraktowanie Gunii jest przedostatnim ruchem działaczy Politechniki na rynku transferowym. Do obsadzenia pozostała jeszcze pozycja przyjmującego. Włodarze warszawskiej drużyny złożyli ofertę kontraktu znanemu z występów w Jastrzębiu-Zdroju Włochowi, Matteo Martino, i być może to właśnie były reprezentant Italii będzie ostatnim nabytkiem stołecznych akademików.źródło: azspw.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved