Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dawid Dryja zagra w Effectorze Kielce

Dawid Dryja zagra w Effectorze Kielce

fot. Tomasz Tadrała

Potwierdziły się doniesienia o przejściu Dawida Dryji z AZS-u Politechnika Warszawska do Effectora Kielce. Na konferencji prasowej o zakontraktowaniu nowego środkowego poinformował prezes kieleckiej ekipy, Jacek Sęk.

Dawid Dryja w sezonie 2012/2013 był zawodnikiem AZS-u Politechnika Warszawska, w którym występował na zasadzie wypożyczenia z Asseco Resovii Rzeszów. – Cieszymy się, że Dawid w tym sezonie będzie z nami. To zawodnik perspektywiczny, wiążemy z nim duże nadzieje na wzmocnienie pozycji środkowego bloku. Pasuje do wizji naszej drużyny budowanej na sezon 2013/2014 – powiedział o nowym nabytku swojego zespołu Jacek Sęk.

Sam Dryja przyznał, że zaufał wizji działaczy. – Otrzymałem kilka propozycji, ale wybrałem Effectora, bo tu tworzy się ciekawy skład. Możemy powalczyć. Mój cel? Każdy marzy o podium, ale ja przede wszystkim chcę grać. Nie bez znaczenia jest też fakt, że mam teraz bliżej domu i na studia, na które chcę wrócić – zapowiedział.

Równocześnie prezes kielczan poinformował o przedłużeniu kontraktu na dwa kolejne sezony z Adrianem Staszewskim. – Jestem przekonany, że Adrian będzie stanowił siłę nowego zespołu, jego podporę nie tylko na boisku, ale również „w szatni”. Zaczynamy budowę właściwego zespołu Effectora Kielce, chcemy się związać z zawodnikami kontraktami dwu- i trzyletnimi – zakończył Sęk.



źródło: effectorkielce.com.pl, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved