Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Caro Rzeczyca w przebudowie

Caro Rzeczyca w przebudowie

fot. archiwum

Drugoligowe zespoły są w trakcie kompletowania składu na następny sezon. Nie inaczej jest w Caro Rzeczyca, w którym trwa przebudowa zespołu. Wiadomo już, że w ekipie prowadzonej przez Jarosława Sobczyńskiego zostanie tylko sześciu zawodników.

W minionych rozgrywkach Caro Rzeczyca pokazało się z bardzo dobrej strony. Mimo że w rundzie zasadniczej uplasowało się dopiero na czwartej pozycji w trzeciej grupie II ligi mężczyzn, to w play-off najpierw pokonało Trójkę Międzyrzec Podlaski, a następnie nad Pronar Hajnówka. W turnieju półfinałowym podopiecznym trenera Sobczyńskiego nie poszło już tak dobrze, ale i tak sezon 2012/2013 mogli uznać za udany.

W przerwie między rozgrywkami w zespole z Rzeczycy dojdzie do sporych zmian kadrowych. Wiadomo już, że grę w I lidze w barwach KS-u Milicz wybrali Damian Wojtasik i Michał Makowski.Mogę się tylko cieszyć, że po roku gry w moim zespole Damian dostał propozycję z I ligi. Doszliśmy do wniosku, że to będzie dobre rozwiązanie dla niego – powiedział Jarosław Sobczyński.Michał też był ciekawy, czy poradzi sobie w I lidze. Negocjowaliśmy z nim do końca, jednak on wybrał Milicz. Nie mam do niego o to żadnych pretensji – dodał.

Z klubem pożegnał się także trzeci przyjmujący – Kamil Makuch oraz środkowy Przemysław Toma.My trenujemy trzy razy w tygodniu, a dla nich było to trochę za mało i nie poradzili sobie z przejściem z juniora do seniora – skomentował Sobczyński. – Ci zawodnicy zarzekali się, że będą grali w bełchatowskich barwach w Młodej Lidze, a okazało się, że zasilili naszego lokalnego rywala, czyli Lechię Tomaszów Mazowiecki – dodał.Barw Caro w następnym sezonie na pewno bronić będą dwaj dotychczasowi rozgrywający – Patryk Spychała i Patryk Kucharski. W zespole zostanie także libero – Michał Koryciński oraz przyjmujący – Bartłomiej Koryciński. W ekipie z Rzeczycy wciąż występował będzie też Radosław Kiraga, choć nie wiadomo jeszcze czy zostanie na ataku, czy przejdzie na przyjęcie. Na środek przejdzie dotychczasowy atakujący – Michał Krymarys. Na tej pozycji grał będzie również Jarosław Sobczyński. Być może w drużynie pozostanie też Michał Jaskulski, ale klub prowadzi także negocjacje z dwoma innymi środkowymi, atakującym grającym ostatnio w I lidze oraz z dwoma przyjmującymi z plusligową przeszłością.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved