Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Zmian w Trento ciąg dalszy

Zmian w Trento ciąg dalszy

fot. archiwum

Przed kilkoma dniami informowaliśmy, że jeżeli Radostin Stojczew odejdzie z Trydentu, jego miejsce zajmie jego dotychczasowy asystent, Roberto Serniotti. Zarząd Trento potwierdził tę informację, podobnie jak zarząd Lube zakontraktowanie rozgrywającego.

Prócz trójki zawodników stanowiących o sile Itasu oraz trenera, wcześniej z zespołem pożegnali się Jan Štokr, Andrea Bari i Nikołaj Uczikow, a teraz decyzję o definitywnym rozstaniu podjął Dore Della Lunga, który przeniósł się do Sir Safety Perugia. Po tych nie najlepszych wiadomościach dla kibiców trydenckiego teamu, zarząd Itasu ogłosił, iż Radostina Stojczewa na stołku trenerskim zastąpi dotychczasowy drugi szkoleniowiec, Roberto Serniotti, a jego asystentem zostanie Simone Roscini, który w ostatnim czasie pełnił ową funkcję w Padwie. – Dziękuję Serniottiemu za zaakceptowanie naszej propozycji, gdyż tym razem będziemy walczyć o inne cele, niż w latach poprzednich. Mam dla Roberto maksymalne zaufanie, on razem z Simone Roscinim będą umieli wygrywać. Ich głównym celem będzie ogrywanie młodych zawodników i stworzenie podstaw do zbudowania nowego zespołu, który w przyszłości dostarczy nam wielu powodów do zadowolenia – skomentował wybór nowego sztabu szkoleniowego prezes Itasu, Diego Mosna.

W ostatnim czasie pojawiły się pogłoski, że szeregi aktualnego mistrza kraju mógłby opuścić też Cwetan Sokołow, który ma ofertę z rosyjskiego Prikamie Perm.Ten chłopak, chce, czy nie, ma ważny kontrakt z Itasem, dlatego też nie opuści drużyny – skwitował Mosna.

Sytuacja powoli zaczyna się klarować też w Lube Bance Marche Macerata. Po zakontraktowaniu Bartosza Kurka oraz Stefano Patriarki z obozu biancorossich nie docierały żadne informacje transferowe. Wiadomo było, iż klub chce pozyskać nowego rozgrywającego, najlepiej Włocha, w miejsce Dragana Travicy, a najbliżej parafowania umowy był Michele Baranowicz. Wobec jego kontraktu było jednak mnóstwo zawirowań i siatkarz miał pozostać w Bre Bance Cuneo, z której w poprzednim sezonie był wypożyczony do Casy Modena. Ostatecznie władze teamu z Marche potwierdziły jego pozyskanie. – Zagram w drużynie zbudowanej po to, by walczyć o najwyższe cele nie tylko we Włoszech, ale i w Europie. To pomoże mi w rozwoju mojej kariery i dziękuję bardzo sternikom Lube za złożenie mi tej oferty, która jest jednocześnie wyrazem zaufania i wiary w moje umiejętności. Dziękuję też władzom Casy Modena, ekipy, w której spędziłem miniony fantastyczny rok, za danie mi szansy pokazania się – mówił o swoim transferze Michele Baranowicz, który w Maceracie spędzi najbliższy rok. 

źródło: volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved