Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MŚ w Starych Jabłonkach: Zwycięstwo i dwie porażki Polek

MŚ w Starych Jabłonkach: Zwycięstwo i dwie porażki Polek

fot. archiwum

Kinga Kołosińska i Monika Brzostek zakończyły fazę grupową mistrzostw świata w Starych Jabłonkach na 1. miejscu. W ostatnim meczu pokonały team ze Szwajcarii Forrer/Vergé-Dépré. Porażkę zaliczyły dwa pozostałe duety - Paszek/Kociołek i Bekier/Oleksy.

 

Świetnie podczas mistrzostw świata w Starych Jabłonkach spisują się Kinga Kołosińska i Monika Brzostek. Polski team w fazie grupowej zanotował trzy wygrane i do dalszych gier awansuje z 1. miejsca. Biało-czerwone w ostatnim meczu zagrały przeciwko Szwajcarkom – Forrer/Vergé-Dépré. W obu setach nasze siatkarki musiały grać mocno skoncentrowane, bowiem różnica punktowa była niewielka. Rywalki zacięcie walczyły o każdy punkt, jednak doświadczenie sprzyjało Polkom. Duet Kołosińska/Brzostek triumfował do 17 i 18, a w całym meczu 2:0.

Kołosińska/Brzostek POL [1] – Forrer/Vergé-Dépré SUI [24] 2:0
(21:17, 21:18)


Dużo gorzej w fazie grupowej wypadły Daria Paszek i Katarzyna Kociołek. Młode zawodniczki niestety przegrały wszystkie spotkania, w tym ostatnie z Finkami – Nystrom/Nystrom. W pierwszym secie biało-czerwone były blisko zwycięstwa, bowiem doszło do walki na przewagi. Nerwową końcówkę rozstrzygnęły jednak na swoją korzyść Finki. W drugiej partii Polki nie pokazały już tak dobrej gry. Przeciwniczki natomiast kontrolowały wynik i bardzo szybko uzyskały wysokie prowadzenie, wygrywając ostatecznie 21:11.Cieszę się, że mogłam wziąć udział w tych mistrzostwach. Z naszej gry nie możemy być zadowolone, bo nie grałyśmy tak, jak sobie zakładałyśmy. Na treningach prezentowałyśmy się znacznie lepiej, ale – jak wiadomo – w trakcie meczu dochodzi stres, emocje i już nie wszystko działa tak, jak byśmy chciały – powiedziała Paszek na łamach serwisu beachvolleyball.pl.

Polki mają przed sobą jeszcze kolejne wyzwania, m.in mistrzostwa Europy seniorek w Klagenfurcie. – Te mistrzostwa na pewno były dla nas dobrą lekcją siatkówki i w kolejnych turniejach te doświadczenia powinny zaprocentować. Kasię czekają jeszcze występy zawodach młodzieżowych, gdzie nauka z turniejów seniorskich bardzo jej się przyda.

Nystrom Em./Nystrom Er. FIN [26] – Paszek/Kociołek POL [47] 2:0
(23:21, 21:11)


Renata Bekier i Agata Oleksy fazę grupową mistrzostw świata w Starych Jabłonkach zakończyły z jedną wygraną i dwoma porażkami. Dziś polska para przegrała z brazylijskim duetem – Lili/Seixas. Biało-czerwone starały się jak najwyżej zawiesić poprzeczkę rywalkom z Ameryki Południowej, ale zabrakło im siatkarskich umiejętności, aby nawiązać wyrównaną walkę z przeciwniczkami. Brazylijki od początku do końca dyktowały warunki gry na boisku, a pojedyncze udane akcje naszych reprezentantek nie pozwoliły im sprawić niespodzianki. W efekcie para Bekier/Oleksy przegrała do 13 i 14.

Bekier/Oleksy POL [12] – Lili/Seixas BRA [13] 0:2
(13:21, 14:21)

źródło: beachvolleyball.pl, inf. własna

nadesłał: ,

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved