Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Martino na celowniku Politechniki, Dryja opuszcza Warszawę

Martino na celowniku Politechniki, Dryja opuszcza Warszawę

fot. archiwum

Wciąż trwa przebudowa AZS-u Politechnika Warszawska. Wiadomo, że z drużyną prowadzoną przez Jakuba Bednaruka pożegnał się Dawid Dryja. Stołeczny klub prowadzi za to negocjacje z włoskim przyjmującym, Matteo Martino.

Dawid Dryja trafił do Politechniki przed początkiem poprzedniego sezonu. Ten 20-letni środkowy przegrał jednak walkę o miejsce w podstawowej szóstce z Marcinem Nowakiem oraz Maciejem Zajderem. Dryja na plusligowych parkietach zagrał jedynie w 39 setach, lecz w większości z nich na boisku pojawiał się jedynie na zmiany, co jednak nie przeszkodziło mu w zgromadzeniu na swoim koncie 60 punktów. Teraz zawodnik wraca do Asseco Resovii Rzeszów, ale najprawdopodobniej po raz kolejny zostanie wypożyczony, tym razem pewnie do Effectora Kielce.

Warszawska Politechnika prowadzi za to negocjacje z Matteo Martino, który w minionym sezonie bronił barw Jastrzębskiego Węgla. Włoch miał być gwiazdą PlusLigi, ale zdecydowanie częściej zdarzały mu się słabsze niż lepsze mecze. Przez dłuższy okres został nawet „wygryziony” z podstawowego składu przez Krzysztofa Gierczyńskiego. Jednak Martino ma szansę pozostać w polskiej najwyższej klasie rozgrywkowej, ponieważ pozyskaniem jego zainteresowana jest Politechnika. – Nasza oferta do Matteo została wysłana. Długo rozmawialiśmy na temat finansów i czekamy na jego odpowiedź w tej kwestii – skomentowała pogłoski o transferze Włocha prezes stołecznego klubu, Jolanta Dolecka.

Przypomnijmy, że do tej pory AZS zakontraktował pięciu nowych zawodników. Wśród nich jest słowacki rozgrywający – Juraj Zatko i rumuński atakujący – Adrian Gontariu. Poza tym w stołecznej drużynie zagrają: Mateusz Sacharewicz, Artur Szalpuk i Maciej Stępień.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved