Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Jarosław Lech: Na długo zapamiętamy ten występ

Jarosław Lech: Na długo zapamiętamy ten występ

fot. CEV

O krok od sensacji byli Jarosław Lech i Damian Wojtasik, czyli ostatnia polska para, która walczyła we wtorek o zwycięstwo w swoim pierwszym meczu MŚ. Po tie-breaku ulegli Alisonowi i Emanuelowi, ale pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie.

Trzeba mieć na uwadze, że mecz został przerwany na kilkadziesiąt minut z powodu ulewy. To wręcz pomogło polskim reprezentantom. – Przemyśleliśmy sobie podczas tej przerwy wiele rzeczy i wróciliśmy zmotywowani do dalszej gry – mówi Damian Wojtasik.Jak widać, nasza taktyka poskutkowała i po przegranym pierwszym secie wygraliśmy drugiego.

Na pewno na długo zapamiętamy ten występ – mówi Lech, który debiutował w zawodach FIVB. – Szkoda, że nie wygraliśmy tie-breaka, ponieważ po drugim secie było widać, że jesteśmy w stanie to zrobić. Wynik jest o tyle zaskakujący, że na plaży gramy w zasadzie od czterech tygodni, a normalnie jesteśmy zawodnikami halowymi.

Co ciekawe, Polacy nie przestraszyli się mistrzów świata, którzy są uważani za jednych z faworytów całych zawodów. To zresztą było widać na boisku, kiedy to Lech kilka, o ile nie kilkanaście razy zablokował Alisona. Oglądaliśmy ich od kilku lat w telewizji i w zasadzie moim marzeniem było zagrać przeciwko tak utytułowanej parze. Zbytniego respektu jednak nie czułem i chciałem wygrać ten mecz – skomentował Lech.*Autorem tekstu jest Maciej Nowocień

źródło: beachvolleyball.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved