Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Jakub Bucki przenosi się na Słowację

Jakub Bucki przenosi się na Słowację

fot. archiwum

Coraz więcej polskich zawodników wybiera grę w słowackiej ekstraklasie. Wcześniej informowaliśmy, że taki kierunek wybrał Mateusz Leszczawski. Dziś wiadomo, że podobną drogą podążył także Jakub Bucki.

Jakub Bucki przez większość swojej siatkarskiej kariery bronił barw Jadaru Radom. Ostatnie dwa sezony spędził w KPS-ie Siedlce. Ten 25-letni atakujący był jednym z najrówniej grających siatkarzy siedleckiej ekipy. Jednak w nowo budowanej drużynie przez Sławomira Gerymskiego zabrakło dla niego miejsca, dlatego zawodnik zdecydował się na objęcie zagranicznego kierunku. W następnych rozgrywkach będzie on występował w VK Slavii Svidnik.

VK Slavia Swidnik to jeden z czołowych zespołów słowackiej ekstraklasy. W sezonie 2006/2007 klub ten został mistrzem tamtejszej najwyższej klasy rozgrywkowej. W minionych rozgrywkach ekipa ze Svidnika w półfinale okazała się słabsza od VT UNICEF Bratysława, ale wywalczyła trzecie miejsce, pokonując Spartak VKP Myjava.

Przypomnijmy, że Bucki nie będzie jedynym Polakiem grającym w słowackiej ekstraklasie. W Chemes Humenne będą występowali dwaj inni biało-czerwoni – Mikołaj Sarnecki (atakujący) oraz Mateusz Leszczawski (rozgrywający).źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved