Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Bartosz Bachorski: To była nasza pasja

Bartosz Bachorski: To była nasza pasja

fot. archiwum

Bartosz Bachorski znany jest na pewno nieco starszym sympatykom siatkówki plażowej. To on, w parze z Januszem Bułkowskim, reprezentował Polskę na boiskach międzynarodowych. A trzeba przyznać, że popularność plażówki 15 lat temu była niewielka.

Sam Bachorski określił siatkówkę plażową w Polsce w tamtym okresie jako partyzantkę. Polski Związek Piłki Siatkowej w tamtych czasach nawet nie myślał o jakiekolwiek pomocy dla zawodników, którzy wybrali tę odmianę siatkówki. – Mieszkałem w Kalifornii, a z Januszem spotykaliśmy się na 3-4 tygodnie w roku. Przylatywał do mnie pod koniec kwietnia, gdy kończył sezon halowy. Ja grałem cały rok, ale nie było wiele czasu na wspólny trening. Brakowało pomocy ze związku i od sponsorów. Mieliśmy trenera, ale tylko na papierze – wspomina Bartosz Bachorski.

Dodaje jednak, że chcieli grać, bo plażówka była ich pasją. Szukali więc prywatnych sponsorów, choć i tych było jak na lekarstwo. Bachorski wskazuje rok 2002 jako przełomowy dla polskiej plażówki. – Wspólnie ze współpracującym ze mną sponsorem zorganizowaliśmy w Warszawie pierwszy międzynarodowy turniej pokazowy. Pod Pałac Kultury przyszło pięć tysięcy osób. Mieliśmy nawet patronat prezydenta Kwaśniewskiego. Potem polskie pary zaczęły odnosić sukcesy i związek zaczął im pomagać w większym stopniu – mówi na łamach „Przeglądu Sportowego”.

Obecnie każdy turniej siatkówki plażowej cieszy się w naszym kraju dużą popularnością, natomiast zawodnicy zdobywają sukcesy na arenach światowych. Bartosz Bachorski wierzy, że właśnie w rozgrywanych MŚ w Starych Jabłonkach para Fijałek/Prudel ma duże szanse na medal. – Mariusza poznałem w 2001 roku podczas turniejów w Brazylii. Pomagałem wówczas Januszowi Bułkowskiemu, który wtedy był trenerem kadry kobiet. Już wówczas widziałem, że Mariusz ma talent i serce do gry, ale nie przypuszczałem, że za kilka lat pozycja plażówki w Polsce będzie tak silna – zakończył.*Rozmawiała Edyta Kowalczyk
Cały wywiad w serwisie przegladsportowy.pl

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved