Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > AZS Zielona Góra prawie w komplecie

AZS Zielona Góra prawie w komplecie

fot. archiwum

W międzysezonowej przerwie nie doszło do wielu zmian w AZS-ie Zielona Góra. Z drużyną prowadzoną przez Tomasza Palucha pożegnali się Paweł Gajowczyk i Bartosz Kawka. Nie wiadomo, czy w zespole zostanie też Łukasz Klucznik.

W minionym sezonie akademicy z Zielonej Góry byli o włos od awansu do play-off. Właściwie dopiero porażka 2:3 z Krispolem Września w ostatniej kolejce fazy zasadniczej wypchnęła podopiecznych Tomasza Palucha poza czołową czwórkę. Stosunkowo dobra postawa w poprzednich rozgrywkach oraz brak znaczących środków finansowych na wzmocnienia spowodowały, że w klubie pozostanie większość zawodników, którzy bronili zielonogórskich barw w ostatnim sezonie. Z klubem na razie pożegnali się jedynie dwaj podstawowi zawodnicy, czyli Bartosz Kawka (środkowy) oraz Paweł Gajowczyk (atakujący). Pod znakiem zapytania stoi również gra w AZS-ie Łukasza Klucznika. – Mamy do dyspozycji mniej pieniędzy niż w poprzednim sezonie, a budżet nie jest z gumy. Łukasz jest bardzo dobrym zawodnikiem, ma dużo ofert z innych klubów, dlatego trudno będzie nam go utrzymać, ale zrobimy wszystko, aby został z nami – powiedział Tomasz Paluch. Chcielibyśmy tę sprawę zamknąć jak najszybciej, ale na przeszkodzie stoją na razie pieniądze. Nie mamy ich zbyt wiele, ale chcielibyśmy mieć takiego zawodnika w zespole, ponieważ stanowiłby on podporę drużyny – dodał szkoleniowiec AZS-u.

Do drużyny dołączyli trzej gracze, którzy w poprzednim sezonie bronili barw Bielawianki Bielawa. Mowa o dwóch środkowych – Błażeju Szymeczko i Pawle Skibickim oraz przyjmującym Piotrze Borkowskim. Ten doświadczony zawodnik wcześniej występował już w zespole z Zielonej Góry, zatem będzie to dla niego powrót na przysłowiowe „stare śmieci”. Dodatkowo do drużyny mają dołączyć młodzi siatkarze. – Będziemy starali się wzmocnić zespół juniorami. Myślę o Sewerynie Smętku, Kamilu Kulczyckim, Krystku Biczyku, Jakubie Rybie oraz Łukaszu Czerwonogrodzkim. Musimy jak najwięcej młodych zawodników przygotować do funkcjonowania w drugoligowej drużynie – zakończył Tomasz Paluch.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved