Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Miguel Falasca: Praca w PGE Skrze nie będzie łatwa

Miguel Falasca: Praca w PGE Skrze nie będzie łatwa

fot. archiwum

Przez kilka lat był zawodnikiem PGE Skry Bełchatów. Teraz znów będzie członkiem teamu. Jednak tym razem będzie pełnił rolę trenera. Mowa oczywiście o Miguelu Falasce. - Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę tu zacząć swoje trenerskie życie - mówi Hiszpan.

Miguel Falasca przyznał, że praca w PGE Skrze Bełchatów nie będzie łatwym zadaniem. Klubowi już od lat towarzyszy duża presja. Kibice chcą, aby zespół cały czas odnosił sukcesy. Do tego będzie dążył także nowy szkoleniowiec. – To wielki klub, jeden z najlepszych w Europie. Drużyna musi osiągnąć poziom tego klubu, poziom jego historii. Mam możliwość pracy z bardzo dobrymi zawodnikami, w otoczeniu bardzo dobrych współpracowników w sztabie. Grałem tutaj wiele lat i to na pewno mi pomoże, bo przecież znam w Bełchatowie wielu ludzi. Ale jednocześnie praca w PGE Skrze nie będzie łatwa, bo przecież to wielki klub, a drużynie zawsze towarzyszy duża presja. Ale nie boję się tego i jestem bardzo szczęśliwy, że mogę tu zacząć swoje trenerskie życie – powiedział na łamach „Dziennika Łódzkiego”.

Do Bełchatowa wróci również Stephane Antiga, z którym prywatnie Falasca się przyjaźni. Hiszpan nie boi się jednak o ochłodzenie stosunków. – To bardzo inteligentny facet i myślę, że łatwo sobie z tym poradzimy. Jesteśmy przyjaciółmi, ale w hali będą łączyć nas inne stosunki.

Nowy szkoleniowiec PGE Skry nie chce obiecywać przed sezonem walki o konkretne cele. – Wiem, że ludzie chcą sukcesów, medali. Będziemy próbowali wygrać każdy kolejny mecz. Nie można myśleć o medalach, bo wtedy traci się koncentrację – podkreślił.Dodajmy, że w sztabie szkoleniowym Miguelowi Falasce będą pomagać Fabio Storti i Daniel Lecouna.

*Cały wywiad w „Dzienniku Łódzkim”
Rozmawiał Paweł Hochstim

źródło: Dziennik Łódzki, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved