Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Lario: MŚ w Jabłonkach lepsze od Rzymu

Lario: MŚ w Jabłonkach lepsze od Rzymu

fot. archiwum

- W Starych Jabłonkach panuje lepsza atmosfera niż w Rzymie, jeśli chodzi o siatkówkę plażową - mówi Inocencio Lario, hiszpański siatkarz. Dziś o godz. 13 na korcie wspólnie z Monfortem zmierzy się z Grzegorzem Fijałkiem i Mariuszem Prudlem.

Zmieniłeś partnera w zasadzie przed samymi mistrzostwami świata. Dlaczego?

Inocencio Lario: – A to już wszyscy o tym wiecie? (śmiech). Monfort to młody zawodnik, ale bardzo perspektywiczny. Gra mi się z nim naprawdę dobrze, a jakość naszej gry wzrosła. Nie ma co prawda dużo doświadczenia, ale w tym już moja rola. Będę chciał go trochę jeszcze nauczyć, by podwyższał swoje umiejętności.

Z wyników w tym sezonie na razie nie możesz być zadowolony…– To prawda. Na pewno jest spory niedosyt, bo wspólnie z De Amo zajmowaliśmy odległe miejsca w zawodach World Tour. To między innymi dlatego zdecydowałem się zmienić mojego partnera.

Jesteś doświadczonym zawodnikiem i nie na jednych mistrzostwach świata już byłeś. Jak porównasz przykładowo Rzym do Starych Jabłonek?

– To dwie zupełnie inne krainy. Wiadomo, Rzym to ogromne miasto i to już daje inne wrażenie. Zresztą bardzo piękne, podobnie jak sama wioska mistrzostw. W Starych Jabłonkach jest inaczej i to klimat, który preferuję. Zrobiliście naprawdę kawał dobrej roboty i cieszę się, że znów tu wracam i to na tak ważną imprezę. Widać, że Polacy kochają siatkówkę plażową. W Starych Jabłonkach panuje lepsza atmosfera, jeśli chodzi o ten sport. Na pewno pamiętasz, że przez dłuższy czas na trybunach we Włoszech nie było wielu kibiców. A jak jest w Starych Jabłonkach, to wszyscy wiemy.

W Rzymie zająłeś 17. miejsce. Może mazurski klimat pomoże osiągnąć lepszy rezultat?

– (po dłuższej chwili) To dobre pytanie! (śmiech) Naszym zadaniem będzie zagrać dobrze w grupie i zakwalifikować się do rundy finałowej. Osiągniemy to jednak wyłącznie przy dobrej postawie na boisku.

Czyli głośno nie myślisz o powtórzeniu sukcesu ze Starych Jabłonek, kiedy to zdobyłeś srebrny medal w 2008 roku?

– (śmiech) Nie byłoby to takie złe!

* rozmawiał Maciej Nowocień (worldtour.pl)

źródło: worldtour.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved