Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > GTPS wciąż szuka przyjmującego i środkowego

GTPS wciąż szuka przyjmującego i środkowego

fot. archiwum

GTPS Gorzów Wielkopolski jeszcze nie skompletował kadry na przyszły sezon. Na razie umowę podpisał rozgrywający Michał Pękalski. Gorzowianie poszukują jeszcze środkowego i przyjmującego. Nie wiadomo też, jaki kształt będzie miała liga.

Michał Pękalski jest już piątym nowym zawodnikiem w gorzowskim zespole. Ten 22-letni rozgrywający występował ostatnio w MKS-ie Kalisz, a wcześniej w III-ligowym TSV Sanok. W GTPS-ie będzie rywalizować o miejsce w składzie z Konradem Krzywieckim.Michał dobrze się prezentował w Kaliszu, był od 6. kolejki pierwszym rozgrywającym. Szukaliśmy drugiego równorzędnego „sypacza” dla Konrada Krzywieckiego. Na pewno na tej pozycji będzie rywalizacja. Nie jest powiedziane, że Konrad będzie w pierwszym składzie, a Michał na zmianę – zaznaczył trener GTPS-u, Radosław Maciejewicz.

To jednak nie koniec ruchów kadrowych. Niewiadomą są wciąż pozycje przyjmującego i środkowego. Na dodatek umowy jeszcze nie parafował Paweł Maciejewicz.Nie spieszymy się. Rozmawiamy z jednym środkowym, nie przekreślamy też Wojciecha Paniączyka. Wkrótce powinniśmy to dopiąć – zdradził prezes GTPS-u. W kręgu zainteresowań gorzowskiego klubu jest też przyjmujący, który już występował na Czereśniowej. Wzmocniony zespół ma walczyć o awans do I ligi. – Taki cel zapisaliśmy w umowach. Przewidzieliśmy za to premię w wysokości 30 tysięcy złotych. Zawodnicy będą też mieli w całym sezonie pieniądze do podniesienia z boiska – po 10 proc. za każdy wygrany mecz – dodał Zenon Michałowski.

Zarząd klubu pracuje też od jakiegoś czasu w pomniejszonym składzie. Z działalności zrezygnował bowiem Krzysztof Śmigiel. Tymczasem pozostali rządzący gorzowską siatkówką nie wiedzą jeszcze, jaki dokładnie budżet na nowy sezon będzie potrzebny. Polski Związek Piłki Siatkowej zastanawia się nad zmianą kształtu II ligi. W poprzednim sezonie GTPS grał w dziewięciozespołowej grupie. Pozostałe liczyły od 10 do 12 drużyn. Wiadomo już, że z drugoligowego grania zrezygnowało LO MS Świnoujście. Na razie do klubów, które spadły bądź nie wywalczyły awansu z III ligi, została rozesłana informacja o możliwości dokooptowania do II ligi. Niewykluczone, że licealistów ze Świnoujścia zastąpi zdegradowany Orzeł Międzyrzecz. Pełny skład wszystkich grup II ligi poznamy po weryfikacjach licencyjnych, a więc około 15 lipca.*Autorem Filip Górecki

źródło: gorzow24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved